Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezelhetetlen a lovam. Mit...

Kezelhetetlen a lovam. Mit tudok kezdeni vele? Többi lent.

Figyelt kérdés
1 hónapja vettem egy lovat, szóval még annyira nem ismerem. 4 éves herélt, nóniusz. Néha, mikor leviszem a pályára, gondol egyet, és egyszerűen nem csinálja azt, amit kérek tőle. Nem akar ledobni, eszébe nincs szerencsére, csak folyton le akar vinni a pályára, néha kitalálja, hogy ő megijedt, és nem hajlandó kimenni a járásra sem. Folyton a kapuban forgolódik, hogy menjünk már fel. Többször voltam már kint vele terepen egyedül, ám a napokban fogta magát, és egyszerűen nem volt hajlandó kimenni a lovardából. Húzott vissza, bármit csináltam, megfordult, akármennyire is küzdöttem vele (ezelőtt nem volt probléma). Mi lehet a gond? Mérgemben hamar feladtam, és kiraktam a karámba nem túl szépen, ezt már meg is bántam. Félek, hogyha rájön, hogy egy kis hisztivel kibújhat a munka alól, akkor állandóan ezt fogja csinálni. Mit tanácsoltok? Hogyan tudnám ezeket kiküszöbölni?

2015. júl. 27. 15:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
folyton le akar vinni a pályáról*
2015. júl. 27. 15:07
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
Ha jól nevelted mindennek jónak kellene lennie..:/ Én sem tudom...Kérj tanácsot egy tapasztalt lovastól.
2015. júl. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%

Elkapattad, csak neked még nem tűnt fel (csak most).

Oda-vissza kellene vele lépni, ott, ahol problémázik, pl. a kapuban. Erőteljesen előrehajtani (2-3 istenes a popójára, ha kevesebből nem ért), utána engedni, dicsérni, visszafordítani és újra. A későbbiekben pedig a legkisebb jelre korrigálni, nem megvárni, míg az lesz, ami most van.

2015. júl. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a fajtájából adódóan nagyon szívós, és nem nagyon hatja meg, ha ilyenkor jól megpálcázom, pedig hidd el, hogy ilyen helyzetekben nem szoktam sajnálni. Olyankor maximum csak egy helyben toporog, és szintén próbál megfordulni.
2015. júl. 27. 16:40
 5/11 anonim ***** válasza:
Valóban az lehet a baj, hogy eddig ráhagytad és ezért most már még nehezebb a dolgod. Illetve szerintem nem is vesz téged komolyan, bár nem tudom mit értesz az alatt, hogy nem kíméled ilyen helyzetekben, de nincs az a ló, akire ráhúzol erőből a pálcával és csak toporog. Félreértés ne essék, én sem szoktam bántani a lovat, de akinek volt már hasonló esete az pontosan tudja, hogy ilyenkor egy-két atyai elengedhetetlen. Mindig ahol felmerül a probléma, ott lovagolj vele köröket, majd folyamatosan menj közelebb, válts többször kezet és ne hagyd nézelődni, rád figyeljen és menjen előre.
2015. júl. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%

Akkor vagy vezesse meg valaki a földről, vagy mögötte felemelt ostorral álljon tisztes távolságban.


Azt is érdemes lenne átgondolni, hogy milyen munkát végzel a lóval, hogy ennyire nem akarja, hogy inkább megvereti magát, nem-e töri, nyomja a nyereg, fogai rendben vannak-e, magyarán nincs-e fájdalma, ami rosszabb annál, mint amit akkor kap, amikor amikor nem megy be a pályára.

2015. júl. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Volt olyan, hogy a bekapcsolt villanypásztort kérdés nélkül átszakította. Ennyire nem érdekli a fájdalom.

Nem hinném, hogy fájna valamije, mivel van, amikor gyönyörűen dolgozik. Csak nagyon hangulat függő. És nem egy adott dologtól fél, hanem random megijed valamitől (szerintem néha csak rájátszik), és onnantól vége. Mindentől riadozik, mindentől el akar menekülni. Pedig nem egy félős ló, szerintem direkt csinálja a hisztit.

2015. júl. 27. 23:40
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Kezelhetetlen ló nincs, csak hozzá nem értő, magát lovasnak tartó ember! A 0-ra értékel válasz, az egyetlen helyes válasz! Én azzal kezdeném a segítségadást, hogy megkérdezném tőled milyen pályára viszed és mit csinálsz vele a pályán? Mellesleg nem lóról van szó, hanem egy négyéves csikóról, ez nem ártana szem előtt tartani! Egyetlen jó tanácsot merek adni, vállalva a felelősséget, keress egy olyan hozzáértő embert, aki tud lovagolni, és meg tudja állapítani, hogy a négyéves nóniusz csikód miért nem hajlandó dolgozni! Egyedül kár tovább szenvedned, mert csak tovább rontod a helyzetet! Az általad leírtak alapján még neked is van mit tanulni!!Az sem biztos, hogy minden esetben a "megpálcázás" az egyetlen célravezető megoldás!!!! Hallottad-e öreg lovasoktól azt a bölcs mondást, ott kezdődik a pálca, ahol a tudás elfogy! Az, hogy a csikód nem érzi jól magát az tény, azt, hogy mi a gondja, így látatlanban felelősséggel nem lehet megmondani. Lehet könnyelműen idétlen válaszokat írni, de ez nem fog közelebb vinni a megoldáshoz! Biztos hogy nem kérsz túl sokat a négyéves nóniusz csikótól, biztos hogy amit kérsz, azt,jól kéred? Honnét tudod, hogy kitalálja, és nem valóban megijed? "ezelőtt nem volt probléma", akkor viszont valamit, valahol te rontottál el! Nem akarlak elkeseríteni, de már rájött, annak ellenére sikerült neki, hogy nóniusz!
2015. júl. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
49%
Talán szabadidomíts vele és úgy ha helyesen csinálod felfogja hogy te vagy a főnök. Tölts vele több idő mert talán meginogott a bizalma benned és naponta max. 1-1,5 órát lovagolj rajta.
2015. júl. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenek a válaszokat!

Kedves 12:49-es!

Örülök, hogy megismerhettem a szuperképességed, miszerint te 3 mondatból meg tudod azt állapítani, hogy én mióta/hogyan/milyen módon lovagolok. Válaszodból próbáltam kiszűrni, és szelektálni a valóban hasznos információkat a kioktatástól, többé-kevésbé sikerült is. A kérdés nem az volt, hogy te mit gondolsz az én módszereimről, hanem, hogy tudsz-e valami használhatót mondani. Sajnálom, ha nem voltam egyértelmű, de még ez se ad okot az általad nyújtott bunkó beszédstílusra.

Ettől eltekintve kössz neked is.

2015. júl. 29. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!