Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Furiosot első lónak?

Furiosot első lónak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 14éves lány vagyok, 7 éve lovagolok. Saját lovat szeretnék és én eg, furiosora gondoltam. Sokan mondták hogy mivel telivérezett fajta, nehéz lehet kezelni, de már lassan 2 éve angol telivéreket lovagolok. Díjugratok és versenyzek is, szóval nem hiszem hogy a kezeléssel gond lenne. Csak mivel tapasztalataim szerint az angol telivéreknek elég rossz, sérülékeny és érzékeny a lábuk... Leírnátok hogy milyen ilyesmi tapasztalatotok van furioso lóval kapcsolatban?

#lovaglás #ló #furioso north star
2015. júl. 29. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Miért olyan fontos fajta alapján lovat venni? De ha furiosot szeretnél menj el, próbálj ki párat és akkor megtudod, hogy neked való-e. Senki nem fogja neked itt megmondani, hogy mennyire kezelhető vagy sem, mert ez nagyban egyedfüggő tud lenni. Amit pedig általánosságban elmondanak róluk, azzal gondolom tisztában vagy, el tudod dönteni, hogy megfelel-e neked. Hiába lovagolsz 7 éve, nem ez számít, hanem hogy milyen szinten. Első körben az edzőmet faggatnám.
2015. júl. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Telivérben is van idegbeteg meg olyan is amire gyereket rárakhatok. Telivéreknek a patájuk kényes, furiosoba is van sokféle,alapvetően nem bolond lovak.
2015. júl. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A mi lovardánkban nagyon sok furioso van, épp most is azt lovagolok. Mindegyik ló egyéniség, alapjába véve, szerintem teljesen "normális" lovacskák, én nem tapasztaltam direkt a fajtájukra jellemző negatívumokat. A lábukkal meg abszulút nincs semmi baj, nem érzékenyek.
2015. aug. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 pápárápúpipo válasza:
100%
Szia! Én is 14 éves vagyok és nekem is furioso az első lovam. Semmi gond nincs vele teljesen nyugodt sérülései se voltak még, ugyhogy én csak ajánlani tudom. De arra viszont fiigyelj hogy szeretnek sokat mozogni és nem fáradnak el egyhamar. Nekem volt olyan hogy egy hétig vándoroltunk ( tábor) és utólsó napra fáradt el pedig minden nap mentünk kb 40 km-t sok vágtával. De amúgy nagyon aranyos figyelmes lovacska és hamar megérti hogy mit szeretnék tőle. Én bármilyen célra ajánlom.
2015. aug. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :)
2015. aug. 7. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!