Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovak sörényét milyen sűrűségg...

Lovak sörényét milyen sűrűséggel ajánlott mosni samponnal?

Figyelt kérdés
Heti mosás túl gyakorinak számít?

#sampon #ló #farok #sörény #hosszúszőrök
2015. aug. 2. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez eléggé sok mindentől függ. Miért akarod minden héten mosni? Ha azért szeretnéd, hogy könnyű legyen kifésülni, akkor elég sörényfénnyel lefújni, azt akár minden nap megteheted :) Ha szürke lovad van, akkor persze megértem, mert nem akarod hogy koszos legyen.. bár én nem mosnám heti szinten, én maximum havi 2x mosom le az egész lovat versenyek előtt.
2015. aug. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem túl gyakori, csak arra figyelj, hogyha vékony szálú, kevés sörénye van a lovadnak akkor ne fésülgesd túl gyakran mert azzal még ritkábbá teheted.
2015. aug. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Nem szürke lovam van, pej, és azért mosnám gyakrabban, mert előfordult már, hogy korpásodott.

2015. aug. 3. 08:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha elmúlt a korpa, akkor nem szükséges folytatni a gyakori mosást. Az enyémé akkor korpásodott, amikor le volt gyengülve az immunrendszere (hogy van-e összefüggés, ne kérdezd), de elmúlt végleg, nem mosom neki csak nyaranta pár alkalommal.
2015. aug. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!