Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Teljesen összezuhantam lovaglá...

Teljesen összezuhantam lovaglás terén, egyre rosszabb, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Valami nagyon nincsen rendbe az utóbbi időben.Erősen gondolkodom,hogy abba kéne hagynom a lovaglást,hisz úgy érzem,ezt nem nekem találták ki. :( 5 éve lovagolok,stabilan lépek,és ügetek,vágtázni nem tudok(kérlek,ne firtassuk,hogy miért).

A stabilitás 3 év után biztosan kialakult,azóta inkább a lóval való kapcsolatra szoktam "gyúrni",próbálgatom a ló száját,és egyéb alap dolgokat.

Most viszont az ülésem kezd semmilyen lenni,hibát hibára halmozok,szó szerint szét vagyok esve.

Púposan,görcsösen ülök,a lábaim csak keringenek össze vissza,mint gólyafos a levegőben,a vállaim nincsenek szétnyitva,előre vagyok dőlve,semmi hatással nem vagyok úgy kb. a lóra.A tanügetésem egy nagy rakás szar,0 ráhatással a lóra.(A tanügetéssel amúgy eddig is voltak problémáim,valamiért nem mozog a derekam.)

Lassan ott tartok,mint 4 éve,pedig egy időben olyan szép meredeken ívelő fejlődésem volt.

Ez egy jel az égből,hogy hagyjam a francba az egészet?

Elég nehéz ezt felfogni,5 év kemény munka van mögötte,sok szenvedéssel,sok akarással,és csak úgy nem dobnám el magamtól az egészet,amit imádok,viszont elég elkeserítő,hogy lassan semmi sikerélményem nincs,sőt,ezen felül csak rosszabb lesz! :(


2015. aug. 2. 14:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Adj magadnak 1-2 hónapot még és ha utána is úgy érzed,akkor hagyd abba!
2015. aug. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Esetleg újra visszamehetnél futószárra, az ülésjavítás nem szégyen, bárhol tartson is az ember. Az önbizalmad is megnő majd, hidd el, aztán ha újra úgy érzed, folytatod szabadon. De semmiképp se add fel, mindig vannak nehéz időszakok.
2015. aug. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, hogy mivel egyre több mindent tudsz, egyre rosszabbnak érzed magad. Lehet, hogy kívülről más látszik. Kéne egy külső szemlélő véleménye. Időnként érdemes felvételeket készíteni az edzésekről, és korábbiakkal összehasonlítani. Akkor látszik igazán a fejlődés, még ha éppen nem is érzed. Egyébként néha érdemes kis szünetet beiktatni, amikor ilyen van. De feladni, abbahagyni ilyen miatt szerintem sem érdemes egyelőre.
2015. aug. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Úgy értem, mivel egyre több mindet tudsz arról, hogyan kéne, és egyre több mindenről tudod, hogy nem tököletes a kivitelezésed, előfordulhat, hogy a jó teljesítmínyedet is pocséknak érezheted. Mert ez attól függ, mihez méred magad. Ha még nem tökéletes, törekedj, de nem kell egyből feladni. Pláne ha amúgy örömödet leled benne.
2015. aug. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem pihenj kicsit.

Nekem az segített tanügetésnél ha "ráhangolódtam" a lóra, ez így hülyén hangzik, de figyeltem a mozdulatait és ahhoz próbáltam igazodni, követni a ló diktálta ritmust, mivel tudomásul vettem hogy az irányításnak van egy határa, elvégre egy többszáz kilós állatról van szó és néha jó hagyni ha ő vezet.

2015. aug. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem jó hatással lenne rád egy lovarda váltás. Lehet, hogy egy új helyen mindent tiszta lappal kezdened könnyebb lenne és lehet hogy, új lovakon, egy új oktató mellett újból fejlődésnek indulnál. Ha már öt éve lovagolsz és ennyire összezuhantál az nem vallhat egy minőségi oktatásra és ezzel most tényleg nem téged szeretnélek hibáztatni. Ha tényleg szereted és fontos neked a lovaglás akkor semmiképp ne hagyd abba, inkább próbáld meg más irányból megközelíteni dolgokat és új irányból kezdeni el tanulni, és erre kiváló alkalom lehet egy új lovarda. Ha kell szívesen ajánlok jó helyeket, csak írj priviben!
2015. aug. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A környéken nagyon rossz helyek vannak,tipikus "osztálylovaglás". Nekem nincs szükségem arra,hogy ügetgessek körbe-körbe egy automata lovon. Én kapcsolatot szeretnék teremteni a lóval. Nem azt akarom elérni,hogy megcsinálja a ló a feladatot,hanem azt szeretném,ha ő maga is megszeretné csinálni. A környék lovardáitól tényleg hányok(pl. kötőfékre kantároznak),én pl. a kedvencemet simán vezetem egy vékonyka szakadt kötéllel a nyakába,kisétál mellettem a pályára akkor is,ha csak a nyakába dobom a szárat. Ha bemegyek az istállóba akkor örül nekem,és püffög(jó,részben azért mert én vagyok a kajás néni :D). Rá merem bízni az életem,ha azt mondanák,hogy üljek fel rá pl. szár nélkül,akkor felülnék rá. Szóval azt az érzést,amennyire megbízom benne,leírni nem lehet,és nyilván,ez 1 év után még nem alakult ki anno.

Azért viselem ilyen rosszul,mert a legutóbbi (pár napja) cirkuszolásom vele volt,pedig mindig nagyon jól kijöttünk.

Most megőrült,elkezdte csapkodni a fejét,sietett,tiszta ideg lett,egy normális tempót nem bírtam vele kialakítani,a jóistenért sem rágott le szárra. A lábamra hiperszuper érzékeny lett,pl. átállításoknál amikor állítottam át,és azzal egyidejűleg cseréltem ugye a lábaimat,egy ügetés roham lett a vége. Pedig amúgy lábsegítségre szépen reagál,pl. ha eldobom a szárat,akkor csak lábbal megtudok csinálni egy nagykört mindenféle egyéb kilövünkmintarakéta hiszti nélkül. Erre fel teljesen fölpörgettem magam,hogy nem értek szerencsétlen lóhoz,aminek az lett a vége,hogy az is összezuhant,ami eddig teljesen jól ment(nem bírtam koncentrálni a jó lábra,nem tudtam ütemre könnyű ügetni,szóval tényleg a legalapabb dolgok is).

De ezt közbe közbe el szokta játszani,nem csak ő,a többi ló is,mégis már 2 éve is le tudtam ezeket a dolgokat rendezni.

Lovasoktatóm is mondta,hogy valami nagyon nagyon nincsen rendben,de nem tudott rájönni,hogy mi.

2015. aug. 2. 19:25
 8/11 anonim ***** válasza:

1: ha valaki elkezdi a lovaglást nagyon nehéz leszokni róla,mondanám h lehetetlen. Ez olyan mint a drog,aki abbahagyja az nem is szerette soha igazán


2: ha az edződ nem tud ezzel a problémával mit kezdeni akkor ez is csak egy vajákos tucatedző a sok közül,elgondolkodtató h érdemes -e ilyenekhez járni és évekig a vágtáig sem eljutni ,szenvedni és kudarcokba fulladni vagy keresni más lehetőséget és normálisan lovagolni. Sok szar hely van de lehet találni jót is azt nem akarom elhinni h semmi más nincs ami jó lenne. Viszont ha ezeken nem akarsz változtatni akkor tényleg hagyd abba mert így semmi értelme.

2015. aug. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig egy kicsit mindenképp szükséged lenne rá, hogy automata lovakon körbe-körbe ügess. Amíg nincsen meg egy alapszintű, biztonságos lovastudásod (ami a biztos vágtát is magába foglalja), addig nem fogsz tudni, lovaglás terén kapcsolatot teremteni a lóval, hiszen félig még te is azzal vagy elfoglalva, hogy fönt maradj a lovon és a ló nem fogja élvezni, hogy egy (bocsáss meg, de) kezdő vagy fél-kezdő döcög a hátán. Nem akarlak megbántani vagy ilyesmi, de tényleg nem tartasz még ott, hogy ilyeneken gondolkodj. Persze szép és komoly dolog a kapcsolat építés, de ezt így nem lehet. Igenis, akard hogy megtegye a ló amit kérsz tőle, mert amíg te sem vagy biztos benne, hogy mit is akarsz tőle, addig nem fogja érteni, hogy mit szeretnél tőle. Az meg hogy, egy szakadt kötéllel elvezeted szintén nem a te érdemed, és javíts ki ha tévedek, de valószínűleg az ezer másik iskolalovas is ugyanúgy eltudja vezetni mert, iskolaló mióta az eszét tudja és nap mint, nap ugyanezt csinálja.

Csodák nincsenek, magaddal kéne foglalkoznod első sorban, hogy rendesen megtanulj lovagolni és csak utána a lóval és a köztetek való kapcsolattal.

2015. aug. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sztem ezzel a problémával az edződhöz kellene fordulnod. Ő nem mond semmit?

A futószár tényleg jó lenne hiszen egy sokkal biztosabb tudást tudnál szerezni javulna az egyensúlyod stb.

Olvashatsz elméletet vagy nézhetsz videókat onnan is sok mindent megtudhatsz.

De először az ülésedet kellene javítani ne várd hogy tökéletes legyen a kapcsolat közted és a ló között ha a tanügetést nem tudod kiülni.

1. Beszélj az edződdel

2. Ha nem javul vagy nem tud segíteni stb. akkor válts lovardát (hol laksz?) Egy jó edző mindig annyit kér hogy 'erőlködnöd kelljen' de legyen sikerélményed

3. Ha mindezek után nem változik a helyzet (amit nem hiszek) akkor szünetelj nem kell abbahagynod csak egy kicsit szünetelj. Pl. 1-2 hónapot ne lovagolj addig csinálj vmi más sportot (fuss, ússz stb.) és úgyis hiányozni fog a lovaglás akkor menj vissza és kezdd el megint. Az alatt az 1 hónap alatt tanulj elméletet vagy menj ki és csak legyél a lovakkal beszélgess velük simogasd stb.

A futószár nem szégyen de sokat használ.

Rem. tudtam segíteni :) sok sikert kitartást (vannak hullámvölgyek)!

2015. aug. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!