Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 2 éves ló megfelelő takarmányo...

2 éves ló megfelelő takarmányozása? Táplálék kiegészítők?

Figyelt kérdés
van egy 2 éves 3 hónapos csikóm, aki eddig legelőn nevelkedett, mostantól istállóban illetve tágas karámban van tartva. Jó húsban van, a kérdésem az lenne, hogy milyen + táplálékkiegészítőt, vitamint ajánlanátok? Szeretném hogy a csontjai, izületei megfelelően fejlődjenek.
2015. aug. 5. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy erre tudjunk felelni, szerintem előbb írd le, hogy mivel takarmányozod most? Mert ha ezt tudjuk, könnyebben lehet javasolni kiegészítőt, ha egyáltalán szükség van ilyesmire.
2015. aug. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
jelenleg korlátlanul ehet szénát, és napi 3x kap 1 kg zabot :)
2015. aug. 5. 21:45
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

A napi 3kg zab egy 2éves csikónak szerintem rengeteg. Tele lesz fölösleges energiával tőle, és nem a zabtól lesz szép kerek, formás. 3kg-ot a normális fizikai munkát végző felnőtt lovak szoktak kapni. Ezt szerintem szép fokozatosan csökkentsd le neki, főleg ha ad libitum kap szénát, különben később nehezen kezelhető lesz, amikor elkezdenél vele dolgozni - nekem ez a tapasztalatom. Esetleg, ha mindenáron szeretnél adni neki zabot, akkor bőven elég neki napi egyszer adni MAX(!!) 1,5 kilót, de azt is inkább árpával vagy roppantott kukoricával keverve.


Egyébként a jó minőségű széna a legtöbb ásványi anyagot biztosítja a lónak. Esetleg répát lehet neki adni kiegészítőként ősszel és tavasszal, mert az jót tesz a szőrnek, segít váltani.


Csillió féle-fajta csikótáp is van, egyik jobb mint a másik a csomagolásuk szerint. Van, aki esküszik rájuk, mi ilyet még sose próbáltunk.


Ha az ízületei és csontjai miatt aggódsz, akkor a legjobb, amit tehetsz vele, hogy minél többet hagyod őt szabadon abban a szép, tágas karámban. Akkor tud elegendőt mozogni, és a megfelelő ásványi anyagokon kívül (amit a jó minőségű széna biztosít) a mozgás segíthet a leginkább az egészséges lábszerkezet kialakulásában.


Ezek az én meglátásaim, de takarmányozás tekintetében ahány ház, annyi szokás. Lehet, hogy más majd mást mond, és biztosan helyes az is. Ami azt illeti, neked kell majd kitapasztalnod, mi válik be a lovadnál a leginkább.

2015. aug. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Erősen fejlődésben lévő csikó nyugodtan eheti azt a mennyiséget, amit a kérdező írt. Ne azért ne adjuk meg a lónak azt a mennyiséget, amit igényel, mert akkor nehéz lesz vele dolgozni (amiről egyébként nem esett szó)...ez azért egy kicsit visszás. Az én telivérem 3x2 fángli abrakot kap, mert annyit igényel, aztán mégis tudom kezelni.


Én a magam részéről semmilyen kiegészítőt nem tartok szükségesnek a nyalósón kívül. Egy időben, amíg elérhető volt, adtam lenmagot, plusz etettem én is tápot, de ha megnézed az összetevőit, a legfőbb összetevőket (zab/árpa/kukorica) te magad is össze tudod keverni ötödannyi pénzből.

2015. aug. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) teljesen kezelhető, nagy helye van, lemozogja magát napközben. Van neki bent 3 féle nyalósó (himalájai, vitaminnal dúsított és sima). Olyan kiegészítőkre gondoltam, amiket pl az equimins és hasonló cégek forgalmaznak, por vagy folyadék formájában. Sok véleményt hallok, és utánaolvastam a szakirodalomban is, hogy mit meg mennyit ajánlatos adni.. csak mivel ebben a korban a legmeghatározóbb a ló fejlődése, és a mostani takarmánytól függ pl hogy mennyire lesz erős a csontozata, aggódom egy kicsit, hogy mindent meg kap-e :)
2015. aug. 6. 21:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem kell neki kiegészítő. Sok zab, sok jó minőségű széna, nyalósó, esetleg répa, alma. Természetesen ehhez sok mozgás is kell neki szabadon a karámban. Amennyit ő kíván. Egyébként lassan lehet tanítgatni futószárazni.
2015. aug. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mivel most hoztuk le a legelőről az új helyre, kap 1-2 hetet hogy szokja az új helyzetet, meg beengedem a fedelesbe stb, szabadon hajtom kicsit néha :) pár héten belül elkezdem a tanítását futószáron, illetve majd idővel a cavaletti munkát, szabadon ugratást a télen. Tavasszal pedig kancavizsga :)
2015. aug. 6. 22:37
 8/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, mire szeretnéd a lovat később. Ha nagyon komoly versenykarrier előtt áll, akkor csikótápot vegyél neki, életkorának megfelelőt. Ha efféle terveid nincsenek, akkor igazság szerint semmit sem kell neki adni, esetleg valamilyen vitaminkeveréket adhatsz, de elhanyagolható.

Ami fontosabb, szerintem az az, hogy kapjon időnként lédúsat, almát, répát, dinnyét, ilyesmiket. Esetleg heti 1-2× pár gerezd fokhagymát, ha megeszi, ha nem, répával együtt szerintem akkor is el fogja fogadni.

Esetleg heti 1-2× egy evőkanál étolaj mehet a zabba. Ha anyagilag úgy állsz, ez lehet lenolaj is.

Kalcium pótlásra tojáshéj is jó, összetörve, olajjal. Ebből viszont heti 1-2× max egy lapos kiskanálnyit.

2015. aug. 7. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon jó felmenőkkel rendelkezik, ugrósportban szeretnénk a későbbiekbann magasabb kategóriákban versenyeztetni A1-2. Most adok neki egy vitamindúsított lenmagkeveréket, napi szinten kap almát, répát és dinnyét. Télen az összes lovam napi szinten fél vödör répát kap és szőrváltáskor még +ban lenolajat 😊 csikó tápon gondolkozom én is, meg most találtam egy equistro márkájú vitaminkeveréket, kifejezetten 2-4 éves csikóknak. Szerintem olyat fog még kapni 😊
2015. aug. 7. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!