Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon félek a lovamtól, mit...

Nagyon félek a lovamtól, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Múlt héten kaptam egy lovat, de valamiért nagyon félek tőle. Már a hatalmas termetétől is rettegek és attól is, ha belegondolok, hogy könnyedén meg tudna ölni ha akarna. De a legjobban attól félek, hogy fizikai fölényét ki is használja és bántani fog. Szinte alig merek hozzáérni. Mit tegyek?Egyszerűen fogalmazva félek az erejüktől.
2015. aug. 7. 16:52
 1/10 A kérdező kommentje:
Erejétől.*
2015. aug. 7. 16:52
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért kaptál lovat? O.o
2015. aug. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam.Igazából lovardába járok.Elterveztem, hogy legyőzöm a legnagyobb félelmemet.
2015. aug. 7. 17:03
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
A lóból ki lehet nézni, viszont nem egy hülye állat, ha valakit megszeret arra vigyáz, vigyél neki csemegét, beszélj hozzá kedvesen, simogasd.
2015. aug. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
Nagy baj van a fejedben. Ne járj lovagolni és ne is menj a közelébe se. Én is félek a lovaktól, hogy megrúg, de én a közelükbe se megyek pont ezért.
2015. aug. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
60%
Kezdd pónikkal... Azok kicsik
2015. aug. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Na, akkor lovasiskolába jársz, és ott ráböktek egy lóra, hogy na, mostantól erre ülsz? Vagy kaptál szüleidtől egy lovat? Ha van edződ, nem ártana neki is jelezni a problémát. De némi kajával meg kéne próbálnod összebarátkozni vele, főként, hogy te legyőzd a félelmeidet. Ha adsz neki valamit, nem fog neked esni, maximum bökdösni a következőért, és talán rájössz, hogy nagynak nagy, de alapjáraton nem vadállat... De mindenképpen szólj az edződnek, hogy gondjaid vannak. Így ne ülj rá, mert tényleg baleset lesz a vége, és nem feltétlen a ló hibájából (ha félsz, rosszul ülsz, és hamarabb leperegsz...).
2015. aug. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyugi, a lovak nem vadállatok. Amúgy olvastam valahol, hogy a ló nincs tudatában annak, hogy ő erősebb nálad, tehát ezt akaratlagosan nem fogja kihasználni.

Egy jól nevelt ló nem fog megtámadni csak úgy, megszokta az ember közelségét, pláne egy iskolaló, ahol valószínüleg rengeteg kisgyerek is van körülötte nap mint nap. Gondolj erre! :)

Voltam egy lovardában, ahol egy hatalmas lóra ültettek. De tényleg, azóta sem ültem olyan magas lovon! Amikor ápoltam én is éreztem, hogy mennyi erő lakozik benne, kicsit aggódtam is, de amint tettem vele pár kört rájöttem, hogy egy nagyon kedves, jóidnulatú lovacska, és kezdők is nyugodtan lovagolhatják! :)

Amit tenni tudsz, azt már leírták előttem. Adj neki egy kis csemegét, közben simogasd meg. Ha van rá lehetőség, akkor ápold le, kantározd és nyergeld fel, majd a végén nyergeld le. Esetleg vezetgesd, tegyél egy kört vele, vidd legelni. És közben megismered a személyiségét, és kiderül, hogy nem is egy vérengzős vadállat! :) Még az is segítehet, ha beszélsz az edződdel erről! :)

2015. aug. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
kicsi lépésekben kell közelíteni hozzá de el kell határoznod hogy nem félsz tőle mert megérzi a ló ha félsz tőle.Elősször csak egy répát adj neki aztán próbáld megsimogatni stb. a lovak amúgy sem bántanak csak ők félős állatok ha bánt akkor sem fájdalmat akar okozni neked hanem megilyendt és csak védekezik én tudom mert 5 éve lovagolok és nagyon sok lovon lovagoltam volt saját lovam is.
2015. aug. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
legyél vele sokat ! és ha majd rájössz hogy amilyen nagy olyan jó is jössz egyel :-) ne parázz magadtól sem és tőle sem . persze hogy nagy , a csivava viszontz nem bír el :-) lazíts és több mosolyt ! a világ legszebb sportját űzzük :-)
2015. aug. 13. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!