Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet egy lóról?

Figyelt kérdés

Már elég sok ideje lovagolok, hogy tudjam(és, hogy ők is tudják), nem fogok ráunni. Kiskorom óta győzködöm őket, időről-időre előkerül a téma, de nem szeretnének lovat.

Ott tartanám, ahol most lovagolok, ami elég közel van az iskolámhoz, így sok időt is tudnék vele tölteni.

Azzal szoktak jönni, hogy nem megvenni, hanem fenntartani a drága, amivel tisztában is vagyok, de tudom, hogy lenne rá keret, ha akarnák. A felszereléseket pedig meg tudnám venni én magam is.

Szóval az egész már csak rajtuk áll, de eléggé makacsak a témában, szerintem ebben az is benne van, hogy (bár sosem vallanák be,) eléggé félnek a lovaktól.

Valaki, aki ilyen helyzetben mégis kapott lovat? Hogyan sikerült meggyőznie a szüleit? Esetleg ötletek arra, hogyan érjem el, hogy megkedveljék a lovakat, és lássák az én szemszögemből is a témát?



2015. aug. 11. 14:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
ne te akard beosztani a szüleid pénzét
2015. aug. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, de sajnos nem hiszem, hogy ezzel közelebb kerülnék a célomhoz. Azért köszi, értékelem, hogy próbálkozol...
2015. aug. 11. 15:03
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Szia.Én egy évig jártam lovardába,de sose szerettem.Szeretek szabadon,mindenkitől függetlenül foglalkozni a lovakkal,lovagolni.Elég sok emberke lovaihoz jártam már a környéken.Gondoztam őket foglalkoztam velük.Én is régebben sokat könyörögtem egy saját lóért anyukámnak,de neki sehogysem tetszett az ötlet.Mostanára,hogy látja mennyi nehézségen megyek át a lovakkal kapcsolatosan,mennyit foglalkozok velük kitartóan, mindent meg tudok csinálni mások segítsége nélkül és elkezdtem versenyezgetni is egy aranyos kis kancával..már ő szeretné,hogy legyen saját lovam.Viszont én,hogy megtapasztaltam hogy mennyi egészségügyi problémái lehetnek egy lónak,milyen kemény munka már én nem szeretném.Meghát már beleszerettem ebbe a lovacskába és ha megvennénk el kéne szakítanom szeretett helyéről,de nekem fontosabb,hogy ő boldog legyen..

Szóval szerintem légy kitartó és bizonyítsuk nekik.De előbb tényleg gondold végig képes leszel e rá,mert egy lovardai lóról,aki be van rendesen tanítva és látod pár órát könnyű azt hinni,hogy te is tudnál vele bánni.Remélem tudtam segíteni ,bocsi a sok szövegért!Sok szerencsét! :-)

2015. aug. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

de mégis milyen választ vársz? gondolom még gyerek vagy, nem látsz bele a mindennapi dolgokba, nem tudod, mennyit keresnek pontosan, mire mennyi pénz megy el, mennyi megtakarításotok van, stb.

egy lónak a tartása több millióra is felrúghat és akkor még nem is beszéltünk az esetleges hirtelen orvosi ellátásról

2015. aug. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen, nyilván gyerek vagyok, hiszen ha lenne saját keresetem/már nagykorú lennék, nem a szüleimtől kérnék erre engedélyt, nem kellene egy lóhoz az ő anyagi hátterük biztosítása. Hidd el, ha lenne nekem lehetőségem erre nélkülük, akkor kihasználnám.


15:20-as, neked pedig köszönöm a választ :)

2015. aug. 11. 15:40
 6/14 anonim ***** válasza:

sajnos nem sok mindent tehetsz. ha ez kicsit vigasztal,örülj neki,hogy egyátalán járhatsz lovagolni, más gyereknek meg se adatik a szülinapján vagy karácsonyon kívül(Ezt kéri ajándéknak)

egy ló tényleg baromi drága. vigasztaljon az,hogyha felnősz akkor erre gyűjtesz majd elsőre.

de így tényleg nem nagyon tudsz mit csinálni.azért ez nem egy hörcsög,aminek a tartási költsége minimális.

szóval ha nem mennek bele,nem . nem tudjuk mennyi keresnek a szüleid.de ha átlag bért kapnak vagy neadjisten hitel is van stb akkor tényleg ne is álmodj róla még most.

gondolom nem nagyon értenek a lovakhoz és nem is látják értelmét,hogy sajátotok legyen.ezen tudsz változtatni,ha elhívod magaddal őket meg sokat beszélsz nekik a lovakról.de mondom,ha nem akarnak venni ,nagy kiadás akkor nem fognak.

majd megérted te is,hogyha dolgozni fogsz. biztos próbálnak mindent megadni neked,azért is járhatsz lovagolni ha szereted.

2015. aug. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2015. aug. 11. 18:31
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Nézd kérdező! Ez nem ilyen egyszerű, hogy csak rábeszélésen múlik. A szüleid jól mondják a tartása az, ami nagyon sok pénz. És ha ők olyan anyagi körülmények között vannak, vagyis vagytok akkor nem tudják finanszírozni, minden sajnos a pénzen múlik, ez régen is így volt. Ha szeretnek és feltételezem, hogy nagyon szeretnek már rég vettek volna neked lovat, ez nem azon múlik, hogy ők félnek e az állattól vagy sem, hanem az anyagi helyzeten! Maximum még azt tudnátok megbeszélni és megkérni őket járjatok utána, hogy létezik olyan, hogy feles tartás. Nem kell megvenni a lovat, csak a tulajdonosnak besegíteni a tartásdíjba, a felét állni, és akkor elvileg többet is tudsz lovagolni. De gondolj abba is bele, hogy egy jó hobbi ló ára 300-500 ezer ft között mozog, biztos van olcsóbb is, de vigyázni kell milyen olcsó lovat nézel, mert lehet kehes, vagy hajlamos a kólikára, vagy bármi baja lehet, amit esetleg a gazda szépen el tud rejteni! Volt rá példa, hogy egy olyan póni lovat adtak el egy laikus szülőnek, amelyik egyik szemére vak volt és teljes áron vette meg a kisfiának a lovat, hát gratuláltam is hozzá... Ezek mellett számold bele, hogy egy lovardában a bértartás 35-60 ezer ft között mozog, ha iskola használhatja a lovad, akkor kicsit olcsóbb a bértartás díj is, de ezek mellett van havi körmölés, kell vinni neki mindig répát (nem egy, két szálat), almát, egyéb nyalánkságokat. E mellett kellenek a felszerelések, nyereg, kantár, lószerszámok, egyebek, ha mind összeadod az árát több százezerre rúg ki az ára. Aztán, ha ne adj Isten lebetegszik az állat, vagy a lába sérül, ami azért egy lónál nem ritka, akkor az orvosi költség 10 ezrekbe kerül, a kiszállásért kérnek el 10 ezret, ha azóta nem többet. A gyógyszerek, fáslik, krémek, újabb ezrekbe kerül, a kiutazás, a lószállítás, ha szükséges, ezek iszonyatos összegek. A szüleid felnőtt emberek, fel tudják mérni mit tudnak finanszírozni és mit nem, nem akarnak az állatnak rosszat és neked sem. Ezért fizetik a lovaglásodat. A feles bértartást viszont kérdezzétek meg, vagy járjatok utána, ha az belefér akkor is jól jársz, de ne csak magadra gondolj, az önzőség ám!
2015. aug. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
27%
Esetleg próbálkozz meg a felestartással. Nem kell a szüleidnek megvenni a lovat és a költségek is kisebbek és láthatják azt is, hogy tudsz-e felelősséget vállalni egy élőlényért, elbírsz-e vele, mert azért valjuk be egy iskolaló és egy hobbi ló között óriási a különbség. Próbálkozz meg esetleg a versenyzéssel, ezzel is láthatják, hogy komolyan gondolod és nem csak lovacskázol (én ezért kaptam 10 évesen lovat). Remélem tudtam valamiben segíteni :)
2015. aug. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
39%
Szia én 14 éves voltam amikor kaptam lovat,most 15 éves vagyok egy angol telivér a lovam(csődör)de nem annyira csődörös lovagolni azért tudni kell,galppban versenyzett és még overdose-val is elég sokszor szóval igazán jó ló büszke is vagyok rá de tényleg nagyon nagy felelőség jól írták az előttem lévők.Nemsokára elkezdek versenyezni és továbbtanulni is ilyen jellegű iskolába megyek.Szóval fel a lejjel és nagyon gondold meg a dolgot.
2015. aug. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!