Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik ló jó fogatban?

Melyik ló jó fogatban?

Figyelt kérdés
Egy ilyesmi lófajtát keresek: nagyobb póni-kisebb ló méretű, jó fogatban, egyesfogatban megy (tudom, hogy ez általában egyed függő), szépen mutat fogatban, tudnék vele versenyezni, "könnyű" tartani (ez alatt azt értem, hogy például a kutyáknál is a Yorki igényesebb míg egy Roti igénytelenebb).

2015. aug. 11. 19:41
 1/5 *F* válasza:
Szia :) szertintem ha nem a származás a fontos neked akkor én mindenképpen egy keveréket ajánlanék. Lovasok.hu-n sok ilyen paci van :) kereshetsz úgy is, hogy a marmagasságot adod meg pl 145-150 cmig . Mindenképp csak papíros ( lóútleveles ) lovat válassz mert fOgat ersenyre nem engednek papír nélküli lovat. A tartást illetően pedig a ló egy igényes állat vannak fajták amik kevésbé de ha te hajtani szeretnéd szükség lesz egy kis abrakra is neki , hogy tudjon miből szaladni :D magyarul nem lesz elég széna meg víz :) remélem tudtam segíteni :)
2015. aug. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vegyél Hollandot
2015. aug. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fogatban a lipicai lovak nagyon jók, de ők nem kisebb termetű lovak. Esetleg hucul vagy izlandi? Róluk azt mondják, hogy könyebb tartani, kisebbek, mint egy átlagos ló, de nagyobb egy póninál.:)
2015. aug. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nagyobb típusban a lipicai vagy a nóniusz. Esetleg a Gelderlandi. Kisebb lóban egy keverék paci. Nekem van egy 130-as mindenféle fajta lovam,de annyira jó kocsis,hogy egy tisztavérű lóért nem adnám oda! Hucul,Haflingi,Sheti. Ezek a kisebbek,amik jók kocsiban. Esetleg még az izlandi póni,vagy a Welsh (D típus) :) Ha kérdésed van,írj privátban,szívesen segítek neked bármiben! ;)
2015. aug. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :)
2015. aug. 18. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!