Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen módszerek, lehetőleg...

Milyen módszerek, lehetőleg házi módszerek vannak kehességre? Olvastam arról, hogy fokhagymapor, meg még két valami, amire nem emlékszem. Mit kell még mellé adni? Vagy valami egyéb?

Figyelt kérdés

Nincs kehes lovam, de olvastam erről, és ha valaki tudja, akkor írja már meg, hogy milyen módszerek vanan kehességre?


Márton Zsófiról is hallottam, de most engem az otthoni, olcsóbb megoldások érdekelnének. Mondjuk olyan lovaknak, amiknél még nagyon az elején van a kehesség, hogy úgy mondjam.



2015. aug. 12. 01:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Itt egy cikk, itt tanácsol néhány házi receptet: [link]


De az azért igaz, hogy mégha csak a betegség elején is van, jobb kihívni az állatorvost, mint otthoni kutyulékokkal kísérgetezgetni.

Ezek max a gyógyszer melletti kiegészítő kezelésként használhatók, illetve ha az orvos úgy ítéli meg, hogy annyira nem súlyos a helyzet, hogy gyógyszert kelljen szednie.

2015. aug. 12. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jó ezt tudni! :) Köszönöm!
2015. aug. 12. 16:46
 3/9 anonim ***** válasza:
Meg még nagy segítség lehet a lónak ha nem istállózott, hanem rideg tartásban van, csak legyen olyan fedett védett hely ahova bármikor bemehet. És jó szellős legyen.
2015. aug. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Fokhagymaport mi a böglyök és a kullancsok ellen etetünk.


Házi praktika, hogy áztatod a szénát, pormentes, füves legelőn tartod a lovat ridegben, a lovaglópálya is füves, illetve a nehezebb munkát kerülni kell, illetve így nyáron csak kora reggel vagy este lovagolsz, mert a napközben jobban fújtat a melegtől.


Ezen kívül köhögésre adhatsz neki 1 vödörben feloldva 2 tasak ACC-t, de ez csak tüneti kezelés és hosszútávon nem is jó.

2015. aug. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak sima foghagymaport etettek? Mennyit és hányszor meg hogyan?
2015. aug. 13. 16:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi anno kínaolajjal áztattunk be kockacukrot, de inkább csak légzéskönnyítésnek. A doki már ott tartott, hogy nem mond időt, hogy meddig lehet még velünk :( De adtunk neki két évet ezzel a módszerrel (meg mocsok nagy szerencsével).
2015. aug. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fokhagymaport lehet venni Metroban kilósat(ne fokhagymasó legyen). Mi napi 2x etetünk, így abrakra szórva kapta etetésenként 1 evőkanállal, illetve a kaját mi fel szoktuk önteni egy kis vízzel.
2015. aug. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A fokhagymaporról nem tudok nyilatkozni mert még nemigazán hallottam róla...

Jó megoldás lehet még a friss torma reszelése és por állagú abrakba keverve való etetése. (előre szólok, kész kínszenvedés lereszelni) Volt erősen kehes lovam, ezt használtam is, nagyon szépen tisztítja a légutakat. Megoldás még a félrideg-/rideg tartás, ha erre nincs lehetőség, minél többet legyen kint a ló legelőn, vagy pormentes karámban, valamint nagyon sokat segíthet a bent töltött időben a jól szellőző, tiszta istálló/box is. Figyelni kell hogy ne penészedjen a fal, és kerülni a poros aljazót/almot. Száraz szálas takarmány etetése esetén nem árt előtte sima vízzel meglocsolni, csak úgy simán vödörből is mehet rá, hogy nem "porozzon" a ló orrába. Ezen kívül hallottam én is már sok jót az ACC itatásáról, és vannak különféle gyógynövényekből készített tea, táp és étrend kiegészítők is, de ezekről nincs személyes tapasztalatom. Egy kehes lovat sajnos nem igazán lehet gyógyítani, de ha minden téren megpróbáljuk a neki megfelelő életvitelt biztosítani fenntartható az állapota, és akár tünetmentes időszakok is válthatják egymást. Remélem tudtam segíteni. :)

2015. aug. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy evőkanál fokhagymapor egy 5-6-700 kilós lónak annyi mint halottnak a csók... Annyira nem erős, és szerintem nagyobb adag sem bántja a gyomrát sem. Főleg abrakba keverve. Tormából is mehet egy tálnyi, semmi baja nem lesz a lónak. Régebben olvastam hogy rendes fokhagymát használták a hobbisok a ló természetes féregtelenítésére...és adtak neki kemény 2 gerezdet. :D Azthiszem a férgek sírva röhögtek odabent, már ne sértődjön meg senki. Valóban van féreghajtó hatása, és immunrendszer erősítő is, de nekünk se lenne elég 1-2 gerezd, max. más módszerek kiegészítésére.
2015. aug. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!