Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért félek a lovaktól?

Miért félek a lovaktól?

Figyelt kérdés
Gyönyörűek, nagyon okosak, szeretem őket, de nem merek a közelükbe menni, és elmenni sem mellettük, mert mindig az az érzésem, hogy meg fog rúgni! soha nem volt gondom velük, de messzire kikerülöm őket! Ők érzik, tudják ezt? voltak olyan álmaim, hogy lovak kergetnek, vagy jön felém egy teljes mén, és eltaposnak.

#lófóbia
2015. aug. 16. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Évek óta lovas vagyok és vannak hozzád hasonló ismerőseim, akikkel beszélgettem erről. Ők mindig hozzátették, hogy azért félnek a legjobban, mert a lovak olyan nagyok. Tény, hogy a legtöbb ló nagy, de vannak kislovak és pónik is, akik nem nagyok.

A te esetedben talán az lehet a gond, hogy sokszor hallhattad kiskorodban azt, hogy "a ló elöl harap, hátul rúg, középen ráz". Az viszont szinte biztos, hogy kiskorodban történhetett valami, amire talán nem is emlékszel, és amiatt van ez az egész. Én a kisebb testű kutyákkal vagyok hasonlóan, de azért, mert kiskoromban megharapott egy + félek a hangjuktól.

Azt jól teszed, hogy nem állsz a lovak háta mögé, mert a többségükre nem jellemző ugyan, hogy csak úgy felrúgjon bárkit is, de bármikor előfordulhat, hogy megijed, és rúg. Mellette viszont elmehetsz, nem jellemző ugyanis, hogy álló helyzetben vagy lépés közben oldalra rugdossanak. Egyébként a fülüket kell figyelni, mert ha valamire készül ellened, akkor sunyít előtte.

Nem vagyok szpichológus, sajnos ennél többet nem tudok neked segíteni, de szívesen beszélgetek veled erről, ha gondolod.

2015. aug. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel.Talán mert nagyok és néha kiszámíthatatlanok.Bár gyerekkoromban is kifejezetten viszolyogtam tőlük, pedig akkor élő lovat még nem is láttam.Nem tudom miért van ez.Amúgy a lovas álmaid után nem történt valami baj?Például betegség vagy valami hasonló?
2015. aug. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem nem történt, semmilyen betegségem! gyerekkoromban a szomszédbácsi szódás volt, és lovakkal jár, számtalanszor felültem mellé a bakra, nem volt ilyen félelmem. nem tudom mért van ez már hosszú, évek óta, pedig gyönyörű állatok, és egyébként közel állnak a szívemhez. A múltkor a városból jöttem hazafelé, és a piros és akezeszteződdésben megláttam egy lovast, a járdán galopozzot velem szemben, nem tudom mi okból, de biztos valami bemutató lehetett, és kb. 30 méterre kikerültem, letértem a járdáról, és láttam a ló szemét hogy figyel engem. / nem nem képzeltem be, tisztán láttam, egyébként is távollátó vagyok/ elmondtam a fiamnak, és azt mondta, hogy a ló megérzi ha félek tőle, ugyanúgy mint a kutyus, igaz a némelyik kutyával is így vagyok, de a lovakkal valahogy minddel, nagyon nagyra becsülöm a lovakat, de ezt nem tudtam még én sem kiokoskodni, hogy miért van ez.
2015. aug. 16. 18:03
 4/9 anonim ***** válasza:

Én azért álltam neki lovagolni, hogy ne féljek tőlük.

Első két alkalommal csak nézelődni mentem ki és barátkozni velük, simogattam őket, meg szoktam a méretüket. Harmadik alkalommal már fel is ültem. Onnantól kezdve egyáltalán nem féltem.


Én amúgy azért féltem tőlük, mert bár szerettem a lovakat, nem volt még sose lovam, nem ismertem a mozdulataikat, hogy mire számítsak tőlük...stb.

2015. aug. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Elővigyázatból.

A ló a legveszélyesebb közlekedési eszköz.

Elöl harap, középen ráz, hátul rúg!

2015. aug. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nagyon vicces!!!! :(
2015. aug. 16. 21:37
 7/9 anonim ***** válasza:

Lovagolok de azért amikor elmegyek a fara mogott mindig figyelek. De ha nincs oka ra akkor nem fog megrugni csak ugy. Vigyazni kell foleg csikoknal de a tobbiben bizhatsz esetleg ha felsz akkor semmikepp ne menj a fara moge a feje felol is megkerulheted.

Sztem menj el lovagolni. Keress jo lovardat mondd meg az edzonek hogy mi a bajod es probalkozz. Ez legjobb gyogyir. Olvassgass a lovakrol hiszen megtudhatod hogy nem is olyan veszes. Batorsag! es menni fog :) ha kerdesed van irj nyugodtan privit sok sikert

2015. aug. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ismerősöm (pszichológus) azt mondta, hogy az ilyen jellegű félelem legtöbb esetben abban gyökerezik, hogy: "Kislányom/fiam, ne menj a ló közelébe, mert megrúg/megharap"

Tehát ez az ártatlan óvás vezetett idáig. Na ezért félsz. Ez is mint minden fejben dől el. Persze a lovak esetében szükséges szakember, aki megmutatja, elmondja hogyan kell bánni velük.

2015. aug. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, a pacik jófejek!:)
2016. márc. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!