Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Klaszikus és Western lovaglas...

Klaszikus és Western lovaglas melyik a jobb? és miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lovas szeretnék lenni de még nem tudom melyik ág mert mind ketto vonz de nem tudom melyik.És hogyha a klaszikust választanam atol még hobbibol westernezhetek is?

A válaszokat elöre is köszi



2015. aug. 17. 15:53
 1/6 anonim válasza:
24%

Szia!

Attól függ hogy milyen beállítottságú vagy.Ha szeretsz kényelmesen ülni akkor a western lovaglás lesz ideális számodra mert az angol lovaglásban több dologra kell figyelni.

2015. aug. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Helyes és helytelen lovaglás van. Ha fogalmad sincs még a dolgokról, akkor első körben azt döntsd el, hogy angol vagy western stílusban kezdesz el tanulni, a többit majd idővel meglátod.


klasszikus lovaglást nem lehet tanulni. lovaglást lehet tanulni, klasszikus elvek alapján, de ezeket kár még magyarázni, mert olyan fogalmakkal lehetne csak körülírni, amelyek lovas szakkifejezések, egy laikus nem látja/érzi a különbséget.

2015. aug. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem te inkább az angol és western stílust akarnád összehasonlítani. :) Az angol nem klasszikus, viszont gondolom azért írtad így, mert ez az elterjedtebb felénk, és a weszkó az "egzotikus" "újszerűnek tűnő".

Attól függ, hogy milyen típusú ember vagy. Nincs jobb és rosszabb, ezt szögezzük le. Úgy mint...mondjuk egy festő sem rosszabb mint egy grafikus. Mindkettő alkot papírra, viszont másképp. :) Az angol stílusnál jobban előnybe helyezik a testartást mint a kényelmet, de ez nem azt jelenti, hogy kényelmetlen lenne... A weszkó stílus amerikában gyökerez, és szerintem inkább hajaz a kényelemre,hiszen alapvetően azért alakult ki, hogy a munkalovasok a lovakkal minél nagyobb távolságokat tehessenek meg, úgy hogy kényelmes legyen a lovaknak és a lovasoknak is, minél hatékonyabban végezhessék a munkájukat (lsd. elülső képén a nyereg szarv) gyakran más típusú lovakon lovagolnak, és más szakágakat képviselnek. Igazából nemigazán lehet összehasonlítani, nézz utána mindkettőnek, akár próbáld is ki mindkettőt, és utána dönts úgy, ahogy valamelyik jobban tetszik. :)

2015. aug. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Angolt több helyen tanítanak , több lehetőség van rá. Mind kettőt lehet szeretni , az angol meg a western eléggé üti egymást mások a segítségek,szárkezelés,egy mellett dönts és abba fektess energiát.
2015. aug. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindkettőt lehet rosszul és jól lovagolni. Egyik se könnyebb a másiktól. Tőled függ, hogy milyen beállítottságú vagy, melyik stílus áll hozzád közelebb. Én 23 évig angolban lovagoltam. Most rám jött, hogy westernezni akarok, pedig maga a stílus nagyon nem az én világom. Azonban mindig is csodáltam, ahogy a western lovasok és lovak együtt tudnak működni- a jobbak persze! :)
2015. aug. 18. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az angolt és westernt valóban nem igazán lehet összehasonlítani. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. Azt sem lehet mondani, hogy egyik könnyebb mint a másik, hiszen magasabb szinten mindkettő rengeteg odafigyelést és tudást igényel. Az angolnak esetleg tényleg az a nagy előnye, hogy szinte bárhol találsz angol lovardát, westernesek meg, főleg a minőségibbek, elég ritkák.

De igazából teljesen mindegy milyen stílusban kezdesz, majd később úgyis kialakul melyik tetszik jobban, a lényeg az, hogy olyan lovardába járj ahol tényleg megtanulsz lovagolni, nem pedig éveken át dobod ki a pénzt, arra, hogy esetleg eljuss az ügetésig.

2015. aug. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!