Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Adtátok már el a lovatok/lovai...

Adtátok már el a lovatok/lovaitokat? Ha igen miért?

Figyelt kérdés
Honnan tudtátok hogy jó helyre került? Hol érdemes hirdetni lovat illetve hogyan lehet jól kiszűrni a kupecokat?

2015. aug. 18. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sok oka lehet ha az ember eladja a lovát: anyagi helyzet romlása, időhiány, helyhiány, szakág váltás, vagy pedig egyszerűen nem egy tudás/vérmérsékletűek a lovával, és jobb mindkettőjüknek ha partnert váltanak. Ettől nem feltétlenül leszel rossz gazda, gonosz ember. A jó gazda az, aki ilyen problémák esetén logikus, meggondolt döntést tud hozni. Ha eladásra szánod a lovad én a netes hirdetést részesíteném előnyben, lovasok.hu, és más olyan oldalak amik ezze is foglalkoznak, mostanában néhány megszűnt, így nem akarok hülyeséget írni. Kérj telefonos egyeztetést a ló meglátogatása előtt. Általában a kupecok 80%-át ki lehet szűrni egy 5 perces telefonbeszélgetés alatt. Ha a normális vevőket elhívod megnézni vagy esetleg kipróbálni a lóhoz, beszélgetés keretein belül kérdezd körbe a lovas múltjáról és a ló leendő helyéről. Esetleg kérd meg őket hogy később benézhess a "lovadhoz köszönni". Így lesz később indokod megnézni hogy valóban jó helye van e.
2015. aug. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, eddig a született csikókat mindet eladtam. Volt amelyiknek hamarabb lett gazdája, volt amelyiknek később. Ismerősök is vettek meg, ott tudtam, hogy jó helyre került Meg azért kell sokat informálódni, kérdezősködni hogy megállapítsam hogy jó helyre kerül e
2015. aug. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én hál'Istennek még nem kerültem ilyen helyzetbe, de elmondom én hogy csinálnám. Hirdetni mindenképp lovasok.hu-n vagy valami hasonló felületen hirdetném. A jelentkezőkkel még telefonon megbeszélném, hogy mire használná a lovat és hol tartaná. Ha ezekkel minden rendben van akkor megbeszélek vele egy időpontot, amikor eljöhet megnézni, kipróbálni. Hagynám, hogy ő vezesse, pucolja le és nyergelje a lovat, hogy lássam, mennyire ért hozzá, mik a szokásai, ha valamit én máshogy csinálnék akkor szólok neki és megbeszéljük. Először futószáron ültetném fel és ha úgy látom minden rendben van akkor engedném szabadon menni. Ha minden szuperül ment akkor még egyszer átbeszélem a dolgokat a leendő gazdival esetleg ha van rá lehetőségem a leendő helyét is megnézném. Utána egy alapos adásvételi szerződés és meg is van nagyjából.
2015. aug. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!