Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem birok felszállni a lovamra?

Nem birok felszállni a lovamra?

Figyelt kérdés
Elég magas hozzám képest az a ló amin lovagolok.Az a baj, hogy nem bírom beletenni a kengyelbe a lábam, és így felszállni sem tudok.Feldobott az oktatóm, de nem akarok mindig ilyen lenni, akit mindig feldobálnak.Hogyan bírnám megkönnyíteni az én dolgom és az oktatóm dolgát is?Arra gondoltam, hogy a kengyelt lentebb veszem, majd a ló hátán visszaállítom a jó méretre.Esetleg nyújtsak, vagy mit csináljak?

2015. aug. 19. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Állj fel valamire felszálláskor, leszálláskor meg csak ugorj le. Sokan csinálják, nem szégyen az.

Nyújthatsz is, az csak jót tesz.

2015. aug. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Használj sámlit! A ló érdekében...

Ugyanis ha folyamatosan csak egy oldalát terheled a felszállással (bal), az nem tesz jót a gerincének, hátizmainak.

Vagy tartson vki ellent, ha nem sámlit használsz.

2015. aug. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az oktatóm mindig ellent tart.Csak ugye amikor feldobott akkor nem tudott.
2015. aug. 19. 12:36
 4/10 anonim ***** válasza:
A nyereg bal oldali kengyelét engedd lejjebb, és ha felszálltál, állítsd vissza. Én is így szoktam. Remélem segítettem. :-)
2015. aug. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam :D akkor azt megpróbálom, köszönöm! :))
2015. aug. 19. 12:43
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is leengedem a kengyelt, meg hogy ne legyen egyoldalú a terhelés néha jobbról szállok fel.
2015. aug. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az IKEA-ban lehet kapni fellépőt 3500ft-ért. Én nem szeretek földről felszállni, mert egy minimálisan mindig elcsúszik a nyereg és én ezzel nem szeretném tönkretenni a lovam hátát, erről van egy német nyelvű cikk is és video is amit díjlovasok csináltak.
2015. aug. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Engedd le a kengyelt. Ha úgy feléred, akkor már csak kondi kérdése, hogy megy-e simán a felszállás. Én amióta felérem a lovakat, mindig egyedül szálltam fel, segítség nélkül. Aztán kihagytam éveket, ellustultam, meghíztam, de kipróbáltam egy új lovardát. Mikor azt mondta az oktató, hogy felszálláskor ellentart, azt sem tudtam, miről beszél. Aztán jött a döbbenet, nem volt magas a ló, de fel sem tudtam húzni magam a nyeregig, visszacsúsztam. Azt hittem, ott süllyedek el, miután ugyan jeleztem, hogy a per pill kondim nulla, de éveket jártam terepre. Szóval, tornával, egyéb mozgással javíthatsz az erődön.

A fellépőt én azért nem ajánlom, mert pályán oké, de nehezebb terepen lehet, hogy sokszor le kell szállni, vagy leesel és ott nincs kecmec, vissza kell mászni és nem biztos, hogy találsz épp egy megfelelő farönköt vagy szintkülönbséget.

2015. aug. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A legjobb megoldás a fellépő. Túl nagy oldalirányú terhelés éri a ló gerincét, ha a földről gebeszkedsz (ha nem gebeszkedsz, akkor is, de kinek mi fér bele, ugye).
2015. aug. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kiss.a ***** válasza:
Tanuld meg a leeresztett kengyelt nyeregből visszacsatolni, bármikor szükséged lehet rá. Majd használj fellépőt, ne kínozd a lovadat.
2015. aug. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!