Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez normális lovaglasnal? Ha...

Ez normális lovaglasnal? Ha nem, akkor mit csináljak?

Figyelt kérdés

Amikor mar a lovon ülök es a sarkammal hajtom, de jobban meg kell 'utni' sarokkal, hogy normálisan menjen akkor a terdtamasztol eltávolodik a térdem, mikor megrugom az oldalát

Nektek ilyen?

Mennyire normális ez?

Ha nem az, akkor mit kellene csinálnom?


( nem tudom, hogy ez számít-e, de alacsony 154 cm vagyok)



2015. aug. 19. 20:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az számít sokat mennyire van szétülve a nyereg, ha nincs rendesen feltömve, vagy nem a méreted az sem ad éppen optimális ülést. Igazából úgy kell h lenyomott sarokkal ,befordított lábfejjel tartod a lábad és a vádliddal zársz oda ,a lábad belső részével ,nem pont a sarkadat állítod bele. Térdtámasznak mindig lennie kell. Vagy rossz ülés vagy rossz nyereg is lehet a gond vagy mind 2.
2015. aug. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A kengyel hossza megfelelő?
2015. aug. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2. Igen,

Felemásra volt állítva a kengyel ( az előttem lévőnek) es az egyik rövid, a másik hosszú volt, állítás után volt jo ( egyiket fel, a masiket leallitottam)

2015. aug. 19. 21:57
 4/14 anonim válasza:
Azért emelkedik el a térded térded mert így, nem tudatosan is, de így veszel lendületet egy nagyobb rúgáshoz. Ahogy fejlődsz remélhetőleg ez a szokás el fog hagyódni, de addig is próbálhatod, hogy odaszorított térddel próbálsz minél nagyobb és koncentráltabb erőt kifejteni a ló oldalára.
2015. aug. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Még jobb esetben egyáltalán nem kellene lendületet venned, mert a jól képzett ló nem arra indul el, hogy izomból olyat belebikázol, hogy még a szeme is kiugrik a helyéről. Érzékeny állat ez, a legyet is megérzi az oldalán. Én addig nem veszem le futószárról a lovasaim, amíg nem tudják magabiztosan felvenni és elindítani a lovat, vagy magasabb jármódba emelni... És egyiknek sincs ilyen gondja. Szóval szerintem nem normális.


Másfelől, szólj az edződnek, mert csak ő tud segíteni, reméljük, tényleg tud. De amit írtak, az jó - vádlival zárj, ne csizmával. Ha felhúzod a sarkad, hogy csizmával rúgj bele, eleve rossz pozícióba kerül a lábszárad, elmozdul a térded. Sarok lenyom, vádli zár, csípő-derék megtol. Ha nem reagál, akkor következőnél csizmazárás pillanatában pálcával megcsípni. Amint reagál, a segítséget be kell szüntetni.

2015. aug. 20. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Utolsó: az, hogy elinditsam nem g
2015. aug. 20. 08:51
 7/14 A kérdező kommentje:

Hopp, előbb elküldte :D

Szóval :D

felvenni és elindítani a lovat, vagy magasabb jármódba emelni nekem sem probléma :D

Csak szerintem nincs akkora erő meg a labamban, hogy 'vadlibol' el tudjam indítani :/

Es én sem úgy gondoltam, hogy nagyon nagyot belerugok nyomorult ló oldalába :D

Tegnap, mikor lovagoltam nem volt nálam pálca, szóval csak a 'labam maradt' :D

2015. aug. 20. 08:54
 8/14 kiss.a ***** válasza:
Teljesen normális, ezért ne nagyon csináld. Akár széken ülve is kipróbálhatod, hogy anatómiailag hogyan működik a lábad. Ezért kell kb. párhuzamosan tartani a lábfejedet a ló oldalához, akkor automatikusan jó helyre kerül a térded. Ha nem, akkor nem méreted a nyereg.
2015. aug. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ma megprobaltam vadlival elindítani, de nem nagyon tudtam :D

Es a cipőm nem ér oda az oldalahoz ( alacsony vagyok :D ), ahogy szoritom a labammal a ló oldalát :D

2015. aug. 24. 22:05
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem kell odaérnie a cipődnek, csak vádlival kell szorítani, és arra a lónak elvben indulnia kell, ha megfelelő előrehajtó deréksegítséget kap mellé. Ha nem, akkor azonnal figyelmeztesd pálcával. Elvileg párszor ezt eljátszva meg fogja érteni, hogy jobb buli, ha elsőre indul, csak a testsúly+csizmasegítségre.
2015. aug. 25. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!