Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csatlakozatatás minden esetben?

Csatlakozatatás minden esetben?

Figyelt kérdés

Ugye csomó minden olvasni róla, meg mennyire jó stb meg hgy minden lónál alkalmazható.

Van a lovardában egy ló aki szörnyen bizalmatlan csak nehány ember tudja megfogni, és mindentől fél,mert régen verték,nagyon tropa.

Ekkor merült fel bennem a kérdés hgy most egy ilyen lonak nem ártana inkabb a cstalakozas?marmint nem keltene benne nagyobb félelmet?

Nem értek a csatlakozashoz, és a parelihez és megköszöném ha valaki fel világosítani ezzel a kérdéssel kapcsolatban.

Ez a kérdés csak elméleti nem akarok egy lovat se csatlakoztatni!



2015. aug. 20. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha maga Monty Roberts vagy instruktorai csinálnak,akkor helyre lehetne hozni a lovacskát.Viszont szerintem bárki csak úgy ne kezdjen bele,mert igazad van lehethogy csak rontanának a helyzeten vele!
2015. aug. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pont az ilyen lovak azok, amik lemérik az illető valódi tudását. Mert ehhez az kell, az, hogy egy kiegyensúlyozott lóval megcsinálod, és mondjuk fél körig követ, nem nagy kaland. De egy ilyen lovat sokkal-sokkal könnyebb elrontani, rontani az amúgy sem fényes helyzetnén. Mikor Monty itt volt MO-n, az elmondottnál szerintem sokkal rosszabb lóval is úgy boldogult, mintha Totilas állna előtte - az évek és a tapasztalat, azt hiszem, mást nem lehet mondani.
2015. aug. 21. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Nekem megvan a véleményem arról, ahogy azzal a lóval bánt MR, de mindegy, mert nem ez volt a kérdés.


Szerintem a világon semmire sem jó a csatlakoztatás. Normálisan kell bánni a lóval és probléma megoldva. Mivel nem a tiéd, elméletben bármit lehetne vele kezdeni, de hogy mi lenne, az egy nagy ?.


(A csatlakoztatás is "erőszak", pszichikai nyomás a lónak, soha semmilyen lovon nem kívánnám alkalmazni, Pataki K-t meg a közelébe sem engedném az enyémnek).

2015. aug. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha egy bármilyen lóhoz értő ember, tökmindegy milyen módszerekkel, de erőszakmentesen és normálisan elkezdene komolyabban foglalkozni a lóval már az is jót tenne neki. A legtöbb ilyen lóval az a baj, hogy mivel kicsit vadak, ezért félnek az emberek tőlük és elvannak hanyagolva ezért még jobban csak elvadulnak és így ez egy ördögi kör. Én nem egy lovat láttam már aki úgy viselkedett mint az általad leírt ló és csak annyi kellett a javuláshoz, hogy valaki törődjön vele.

Aki törődik vele, az alkalmazhatja Monty R. módszereit,parellizhet vele, de bármi más módszert is alkalmazhat ami beválik. És persze ami nem a megfélemlítésen alapszik.

2015. aug. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt azért ne állítsuk, hogy bármely más módszer ne alkalmazna pszichikai nyomást. Mind alkalmaz. Nyomást helyezel a lóra, és amíg nem enged, addig ezt a nyomást fokozod. Ezen alapul a ménesvezéri cím is - kivárod, míg ő enged. Más dolog, hogy mondjuk Pataky K-ból én se kérnék.
2015. aug. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!