Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajtájú lovat ajánlanát...

Bogi0505 kérdése:

Milyen fajtájú lovat ajánlanátok egy kezdő lovasnak?

Figyelt kérdés

Jövő nyáron minden bizonnyal veszünk egy lovat. Én meg tudom hogy kell lovagolni, de az életben nincs is alkalmam kihasználni a tudásom, de nem is nagyon tudom valahogy. Szóval nem tudok lovagolni, csak edddig annyit csináltam, hogy irányítottam már lovat, idítottam el, és már állítottam meg. Na de ha jövőre veszünk lovat, akkor nekem nem kell fríz, meg ilyen luxus, hanem csak elég egy kis haflingi is: nem akarom erőltetni a pénzt.


De ti milyen fajta lovat ajánlanátok egy kezdő-amatőr lovasnak? Ja és kb. a magasságom egy kislóénak felel meg, szóval...



2015. aug. 21. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Ne haragudj,hogy megkérdezem,de minek neked egy ló,ha nem tudsz lovagolni?És a probléma még nem is ez,hanem hogy nem is értesz a lovakhoz..

Hogy fogod helyesen kiállítani az étrendjét?Hogy fogod csutakolni?Hogy veszed észre,ha valami egészségügyi problémája van?stb.mire használnád egyáltalán?Egy ló nem kis felelősség,rengeteg munkát,törődést,figyelmet,időt,pénzt igényel!!!Szerintem jobb lenne,ha először tanulnál a lovagló,eljárnál normális lovardába lovagolni tanulni..

2015. aug. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nos a szüleim régen tartottak lovat és tudnak is lovagolni, úgyhogy PROBLÉMA EGY SZÁL SE!!.
2015. aug. 21. 22:21
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Akkor elvileg ők tudják, hogy milyen ló való neked.

Ha olcsó, szívós lovat akarsz, akkor a hucul a te fajtád amúgy. Az tökön-paszulyon elmegy, nem nagyon kér abrakot, és baromi szívós jószág.

2015. aug. 22. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
92%
szerintem ne legyen annyira kis ló mert ha nősz akkor kinövöd Nekem is ezt vettük figyelembe szerintem neked egy nyugott és megbízható ló kell ha a vásárláshoz juttok akkor nézétek meg a lovat eggyezetek meg abban az eladóval hogy a lóval legyen egy hét próba idő ez alatt vizsgáltassátok meg állatorvossal.A lovasok.hu-n nagyon jó lovak vannak beszéltek a gazdájával és meglátogatjátok a lovat kipóbálhatod akár.De ez nem a ló fajtájától függ
2015. aug. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ismerem azt az oldalt, és köszönöm a kommenteket. és igaz még messze lesz az mikor majd jövőre veszünk lovat, de én már be vagyok sózva most,mert annyira várom, mert még soha nem volt lovam és ez lenne majd az első. csak megkérdeztem előre is a biztonság kedvéért. én haflingire gondoltam és a lovasok.hu-n láttam hucult is, meg sportlovakat is.
2015. aug. 22. 17:37
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A ló a gazdájánál lehet 20 centivel kisebb, klasszikus iskolában ez az alap irányelv is, szóval ez a "kinövöd" relatív, mert attól függ, mire kell a ló. Ha magas szinten akar vele ugrani, akkor tényleg kinövi, sőt, már kinőtte a haflingit és a hucult.
2015. aug. 23. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Fodor Virág Viktória ***** válasza:
Szia!Először olvass el lovas oldalakat a lovaglásról,lótartásról,a lovak etetéséről,csutakolásáról,lovardai alakzatok se áratanának,akkor a helyes fel és lenyergelésről,a lovaglásról is,hogy mi a helyes testartás,hogyan add a csizmasegítségeket,szárat hogyan tartsd stb.Ha lótartásra lesz pénzetek,akkor szerintem arra is van,hogy elmenj egy lovardába,és egy héten minimum egyszer lovagolj.Mond el az oktatónak,hogy lesz lovad,és hogy szeretnél belekóstolni a lótartásba.Kérd meg hogy mutassa meg,hogyan csutakold le a lovat,hogy hogyan nyergeld fel le,kantározd fel le,és hogy a heveder és a kengyel hogyan működik.Kérd meg arra is hogy mutassa meg,vagy mondja el,hogy miképpen szokták kicserélni a lovaknál az almot,hogyan adagolják a takarmányt.Ha van türelmed,akkor azt is megkérheted,hogy tanítsa meg neked idővel mind a három járásmódot.Szóval alapesetben minimum pórbálj meg először EGYEDÜL?FUTÓSZÁR NÉLKÜL lépésben lovagolni,ha ez megy,és futószáron is megy az ügetés jól,akkor azt is megpróbálhatod szabadon,de szigorú oktatói felügyelet mellet.És ha nagyon szépen megy egyedül az ügetés,és futószáron is,akkor futószáron lassacskána vágtát is kipróbálhatod.Ha ez megvan,akkor kérd meg hogy futószáron minél többet vágtázhass,és ha jól megy a vágta,akkor rendesen pályán is vágtázhass.Megkérheted ara is,hogy egy pár lovardai alakzatot mutasson.Ha nagyon kedves oktatód van,akkor kérd meg arra is,hogy egy,max,kettő lovon lovagolj,hogy megtudd,hogy milyen,ha saját lovad van,vagy ha nem is tudod meg,csak egy kicsit sejtsd.Ha van pénzetek,akkor 1 órát lovagolj,és hetente minimum2-3szor.Látogass el olyan boltokba ahol lovas felszerelések is vannak,és nézd meg őket alaposan,nézd meg mi a nevük,tapintsd ki a kezeddel az anyagukat,hogy még közelebb kerülj,a lovaglás világába.Remélem sokat segíthettem,és sok sikert kívánok a lovagláshoz,és a lótartáshoz.
2015. szept. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!