Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovastáborba megyek de szeretn...

Lovastáborba megyek de szeretnék egy pár dolgot megtudni előbb? A többi lent!

Figyelt kérdés
Nos annyi lenne hogy egy kicsit kövér vagyok és azt szeretném kérdezni hogy nehéz lesz a lóra felszállni vagy mire számitsak??

2015. aug. 24. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Lovagoltál már?

Ha igen akkor pl tudod hogyan kell es itt is ugyanugy.

Altalaban felleporol szokas mert igy nem terheled a lovat nem mozditod el a nyerget illetve lovaskent is konnyebb ha nem vagy eleg magas vagy hajlekony. Ha nincs ra lehetoseg nalunk neha feldob az edzo vagy ha o sincs ott akkor magadtol kell felszállnod bal oldalara alsz a lonak bal lab a kengyelbe ket kezzel megfogod a nyeregkaakat (es a szarat ha van) elrugaszkodsz jobb labbal es felhuzod magad ket kezzel. Ha barmi kerdesed van irj privit.

2015. aug. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy korábbi válaszom a felszállásról:

"Engedd le a kengyelt. Ha úgy feléred, akkor már csak kondi kérdése, hogy megy-e simán a felszállás. Én amióta felérem a lovakat, mindig egyedül szálltam fel, segítség nélkül. Aztán kihagytam éveket, ellustultam, meghíztam, de kipróbáltam egy új lovardát. Mikor azt mondta az oktató, hogy felszálláskor ellentart, azt sem tudtam, miről beszél. Aztán jött a döbbenet, nem volt magas a ló, de fel sem tudtam húzni magam a nyeregig, visszacsúsztam. Azt hittem, ott süllyedek el, miután ugyan jeleztem, hogy a per pill kondim nulla, de éveket jártam terepre. Szóval, tornával, egyéb mozgással javíthatsz az erődön.

A fellépőt én azért nem ajánlom, mert pályán oké, de nehezebb terepen lehet, hogy sokszor le kell szállni, vagy leesel és ott nincs kecmec, vissza kell mászni és nem biztos, hogy találsz épp egy megfelelő farönköt vagy szintkülönbséget."

És lehetőség ne a nyeregbe kapaszkodj felszálláskor, mert elvileg a ló marján kell lennie a bal kezednek, a szárakkal együtt.

2015. aug. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok

a masodiknak igaza van a kengyeles megoldas jo de o sztem kezdo szoval se szár nincs a kezebe se kengyelt allitani nem tud az ellentartas is jo nalunk is szokas. De en partolom a fellepotmert akezdonek is jo de attol meg anelkul is fel kell tudni szallni. Nem veszekedes csak velemeny egyetertek veled a tobbiben :)

2015. aug. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Oké, én valóban nem teljesen kezdő lovasban gondolkodtam.
2015. aug. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A ló méretétől is függ. Nem mindegy hogy sheti vagy shire.
2015. aug. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kezdő vagyok! Lovagoltam már csak félek hogy nem tudok majd felszállni!
2015. aug. 26. 20:34
 7/8 anonim válasza:
Fel tudsz majd szállni, nyugi, ha mégsem, keresnek neked olyan lovat, amire igen, és valahogy biztos gyorsan találnak rá megoldást. Felülésben és lovaglásban egyaránt az számít inkább, hogy felszállásnál: Jól kapaszkodsz, jól lököd el magad, helyes technikával, lovaglásban pedig: a laza ülés, és hogy váll, csípő sarok egy vonalban!;)
2015. aug. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

It minden benne van, a felszállásról is:

[link]

2015. aug. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!