Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 165 cm magasságommal és 45-50...

165 cm magasságommal és 45-50 kilómmal milyen magasságú lóra ülhetnék?

Figyelt kérdés

(Bocsi hogy hosszú lett de nagyon megköszönném a válaszokat <3) Vennék egy kicsit nagyobb termetű pónit a mondhatni "távol jövőben" magassága 130 cm körüli 4 éves ló,(nem fix ez a póni és mérete tehát ha másikat vennék akkoris kéne hogy méreteimmel minimum és maximum mekkorra ló ajánlott,ha egyáltalán ráülhetnék,ha nem ülhetek rá futószáraznám tanítanám lovagláson kívül minden)kérdésem összetettebb lesz és kérlek ne halmozzatok el olyanokkal hogy nem értek a lóhoz minek nekem ló stb...szóval a kérdéseim;


1.***-Ha vennék egy pónit mekkora helyre lenne szüksége ha a hét 6 napjában több órát foglalkoztatnám? (box és kifutó)

2.***-Mekkora ló ajánlott a méreteimhez minimum és maximum?(ne a ló súlyát hanem magasságát és fajtáktól kicsit térjünk el ha nem feltétlenül fontos)

3.***-Milyen olcsóbb pónit ajánlanátok?(ami ha nem muszáj akkor nagyobb mint a falabella,shetlandi és társaik)

4.***-Patkolni a pónit is olyan gyakran kell mint a nagy lovakat akkor is ha ritkán,de viszem betonra?(és mi lenne a helyzet ha nem lenne patkója nagy hiba lenne?)

5.***-Egy póninak mennyi élelem kell?(télen is,akkor nem tud füvet enni tehát mennyivel kell több?)


Ennyi lenne köszi h végig olvastad,és ha nem is mindre de legalább 1 kérdésre tudsz válaszolni azért is hálás vagyok💖💜💗


És mielőtt jönnek a kommentek hogy nem kéne nekem ló nem értek hozzá,volt már dolgom lovakkal sőt lovardában dolgozok nyári munkát,csak pónik nincsenek és mennyivel kissebb az étel mozgás stb igénye köszi a válaszokat előre minden héten 3-4× nézem majd a válaszokat💙💙💙💙



#hely #pónitartás #ételigénye #fontoskérdéseim
2015. aug. 27. 17:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél egy nagy péniszű pónit.
2015. aug. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Póni, tóni, hinta, vasalóra!
2015. aug. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha lovardában dolgozol akkor ott kérdezd meg mert valószínűleg jobban értenek hozzá mint mi itt :) én is 165 vagyok egyébként, de ilyen kicsi lovon még soha nem ültem, azt viszont biztosra tudom mondani hogy a 190 centissel is simán ugrattam :D szóval max határ nincs szerintem :)
2015. aug. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló,nem izéból de a te kommented volt az eddigi legnormálisabb köszi de a lovarda ahova járok\jártam szünetel meghatározatlan ideig és nem tudom ki mást kérdezhetnék meg,a továbi válaszokat nagy érdeklődéssel várom továbbra is 💙💗💟💜💖
2015. aug. 27. 19:02
 5/16 anonim ***** válasza:
37%
Akkor vegyél leértékelt pónit, ami olcsó, mert azzal csak kicsit szívhatod meg. Bár lehet, hogy úgy jársz, mint én ma a piacon. Vettem egy csomó körtét, le volt értékelve, és otthon derült ki, hogy rothadt volt. Ki kellett baszni az egészet a kukába. De szerintem ezt egy pónival nem lehet megcsinálni,nem hiszem, hogy van olyan nagy kuka.💖💜💗 💙💙💙
2015. aug. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Vegyél a Jófogásról lovat! 180.000.Ft-ért vettek barátnőmék, vitték az oktatóhoz véleményezni, semmi gond nem volt, egy angyali teremtés volt. :D

1. 200x200x200x bokszunk van a póninknak.

2. Egy C vagy D kategóriás póni lenne neked a jó, az már majdnem ló, de mivel még póninak számít, olcsóbb mint egy ló. :D

3. Welsh. Ebből van C és D kategóriás póni. Vagy ha tapasztaltabb vagy, akkor nagyon jó választás a mindig mókás haflingi.

4. Pónija válogatja. Például a ló a lovardánkban egyszerűen nem bírja a patkó nélküli járást, pedig homokban van. Míg egy csomó videóban néztem, hogy mikor kaparják a patáját a lónak, nem is volt patkója.

5. SOK! :D A póniknak csak az étel a minden, ha nem esznek minden percben, akkor nagyon kivannak! Érdemes udvaron tartani, mert legalább a ló is ehet amennyit akar, plusz a fűnyírás se lesz vészes.

2015. aug. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Egy egészséges, jó kondijú, nagyobbacska póninak (pl.Welsh) illene elbírnia 50-60 kilót.

A ló ára az egyedtől függ, lovasok.hu-n nézegess hátha ki tudsz fogni egy olcsó és jó lovat (ne várj csodákat, ritka az ilyen, mert általában valami vagy jó vagy olcsó).

Patkolni nem muszáj de körmölni mindenképp kéne.

2015. aug. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Utolsó 2,köszi a választ és a jófogáson néztem lovakat,kérdezném még milyen lovat ajánlanátok(ezt feltettem egy másik kérdésemnél is ha megtalálod írhatod oda,milyen pónit ajánlanátok a címe) most inkább a kistermetűek kezdtek el érdekelni,amire ráülni nem lehet pl falabella vagy shetlandi méret
2015. aug. 27. 22:46
 9/16 anonim ***** válasza:

165 centi >> a klasszikus iskola elvei szerint a ló 20 centivel legyen kisebb a lovasánál. -> 140-150 cm körüli ló

A mai sportos szemlélet szerint a ló marja legyen egy magasságban a lovas szemével -> 160-170cm közti ló


Egyébként ha nem feltétlenül akarsz ráülni, akkor kocsizáshoz, kézen idomításhoz lehet kisebb is, bár pl. kézen dolgozni nem a legpraktikusabb az ennél kisebb ló.


- 3×3m a szabvány box méret. Ez nagy lóra vonatkozik, de én pónit se raknék kisebbe, ez szerintem inkább egy póni mérete...

- A minimumot írtam, maximum nincs. Elbír, onnantól a te dolgod. Igazából én annál nagyobbat nem vennék, mint ami még szemmagasságban van, mert kézen dolgozni azzal már lehetetlenség szinte, most álljak külön emelvényre, vagy mi? :D De ha ez nem szempont, akkor mindegy.

- welsh vagy sportpóni. Ha kisló is érdekel, akkor hucul; az olcsó, és baromi szívós, igénytelen fajta

- 6-8 hetente kell körmöltetni, ha kell, akkor patkoltatni is. Kemény talajra, betonra kell patkó, mert tönkreteheti nem csak a patáit, de az ízületeket, inakat is, amik ugyebár nem gyógyulnak csak úgy... Pont ezért nem is dolgozunk betonon, max lassú lépésben átsétálunk rajta.

- ad libitum széna kell neki, abrak közel semmi. Télen kicsivel több abrak, lehetőleg árpa, roppantva, vizezve.

2015. aug. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon köszi,a hucul nagyló nem?én valami kissebbre gondoltam de nem azért mert az tetszik cuki ilyesmi hanem mert kevesebbet eszik vagy nem? Ez érdekelne,a havi fentartása a huculnak kb és a shetlandi vagy akkora lóé ha kb-t tudsz mondani az is jó köszi :)
2015. aug. 28. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!