Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi egy shetland póni...

Mennyi egy shetland póni tartása havonta és megtanulhatom körmölni én magam?

Figyelt kérdés

2015. aug. 28. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
mi háznál tartottunk nagy lovat, havi egy egész bálát evett meg nagy körbálát. az olyan 5 ezer forint. Kapott mellé zabot, annak most nem tudom mennyi az ára. SZámolj almolni valóval is. Ezek meg az átlag kiadások ha minden rendben van. A körmölés megtanulható, de azért addig ne vállald amíg nem vagy biztos a dolgodban, mert komoly sérüléseket lehet okozni a lónak. Sok sikert.
2015. aug. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
nekunk itthon van egy shetlandi pónink mi a legelőre szoktuk kivinni szóval igy nem tudom mennyi a havi tartása de nallunk zabot szokott kapni megegy kis dinnyet, a masodik kerdesedre pedig igen megtanulhatod :D még elsajátitani is lehet én például azt csináltam eleinte csak emelgettem a lábait az első kettőt , aztán lassacskán rászoktattam megjutalmaztam a felemelte nekem és a kezemmel utogettem (kopogtattam ) a patáját hogy szokja hogy nem csak fel kell adni a lábait ... szoval igen meglehet tanitani arra
2015. aug. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
még egy dolog igen ahogy az első komentelő irta addig ne csinálj vele semmit mert a pónik kicsit kényesebbek sérülékenyebbek , szóval először probáld esetleg ha van rá esély kovácsól eltanulni a dolgot mert igen , könnyen megsebezheted az állatot...
2015. aug. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kiss.a ***** válasza:

Zab nem kell, ha legelni nem tud, akkor széna. napi 1 %-a a tömegének. A legnagyobb gond a trágya, ha háznál van.

Körmölni semmiképpen nem javaslom neked.

2015. aug. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek,még nincs pónim,majd lesz lehet csak 1 vagy 2 év múlva,van egy lovarda kevesebb mint 1 kilóméteren belül akár gyalog is járhatok olyan közel lehetséges lenne ott megtanuljam? Nyári munkába mennék oda a nyárra is
2015. aug. 28. 22:50
 6/7 anonim ***** válasza:
A körmölést megtanulhatod persze. Minimum 1-5 év aktív segédkezés egy kovács mellett, és menni fog. Addig nem ajánlom, mert a pata szabályos beállítása nem csak úgy ránéztire megy (jobb helyen legalábbis).
2015. aug. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Egy shetlandi póni havonta kb 1 nagy bálát eszik meg ha nem legelhet. Ez időtől függ, pl ha meleg van könnyen szárad a széna, ezért olcsóbb is (kb 4-7ezer, ez a legolcsóbb) ez ellenben lucskos időben drágább (kb 10ezertől a csillagos ég) a patkolast megtanulhatod, de tényleg ne állj neki "csak úgy" szerintem 2-3 hetente reszeld és nem nő túl, ez olyan mint a körömreszelő és ha redszeresen reszeled a körmödet akkor ritkán, RITKÁN kell vágni, de ez nem azt jelenti h egészséges marad a pata úgyhogy maximum félévente azért ránézhetne egy kovács. Ha nem pazarolod a szénát, de nem tud legelni, nem dolgozik a lovacska akkor +-10ezer, olykor olykor 4ezer, de van amikor 15ezer is...


DE, vegyük azt figyelembe, hogy a lovak társas lények es kell neki legelőtárs (kecske tehen birka) vagy egy másik ló, póni. Valójában lehet egyedül tartani egy pónit, DE nem lesz boldog attól h te simogatod, ráraksz egy gyereket es meg sorolhatnám... ugyhogyinkább legyen először pár kecskéd (BIO fűnyíró) vagy több és aztán gondolkodj lóban mert nem fogja jol érezni magát.

2018. máj. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!