Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az úgy jó lenne hogyha a...

Jumi121 kérdése:

Az úgy jó lenne hogyha a lovamat egyedül tartanám de minden nap 5-6 órát találkozna más lovakkal?

Figyelt kérdés
A lovamat egyedül tartanám de barátnőim lovaival legelne és együtt is lovagolnánk naponta.
2015. aug. 28. 17:49
1 2
 1/11 Bob the builder ***** válasza:
Te szeretnél egyedül lenni egész nap kivéve 5 órát?
2015. aug. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lenne jó. Vagy max. vegyél mellé egy társat ( birkát, maxskát stb.) és talán úgy, de annyira nem értek ehez...
2015. aug. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy ez így nem jó mert a lovak társas állatok otthon tartanám de nekem jo lenne
2015. aug. 28. 18:30
 4/11 A kérdező kommentje:
Van egy kutyám is meg láttam már olyan lovat amelyik elfoglalja magát. Délig lenne legelön (a másik lovakkal) és aztán foglalkoznék vele és utána lovagolnánk majd megint legelnének.
2015. aug. 28. 18:38
 5/11 A kérdező kommentje:
Javítok: a nap nagyrészében lovakkal lenne csak este és estefelé lenne egyedül.
2015. aug. 28. 19:00
 6/11 kiss.a ***** válasza:
Ez esetben viszont 1 órát követően hisztizni fog másik lóért...
2015. aug. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez lenne az első lovam ezért is kérdezek hogyan tartsam de hallottam olyanról aki igy tartja a lovát és normális a lova. Köszi a vàlaszokat
2015. aug. 28. 21:31
 8/11 anonim ***** válasza:

Elvan egyedül is a ló, a mének, versenylovak is elvannak.

Az enyém ménként öt évet volt egyedül, heréltként 6 fős csapatban pont leszarta a többi lovat, most jelenleg egyedül van karámozva, a többit rúgja, harapja.


Nyilván ha megoldható, akkor jobb, ha lovakkal van együtt, szóval teljesen jó, ha karámban napi x órát társaságban van és utána hazamegy szépen a saját istállójába, nem fogja semmilyen lelki nyomor érni.

2015. aug. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy elvan egyedül a ló. Ha egyedül tartod, megszokja, egy idő után nem fog hisztizni, törni-zúzni, és beletörődik. Ez persze nem azt jelenti, hogy jól érzi magát, pedig felelős állattartóként természetes igényeit minimum figyelembe kell vennünk, és amit tudunk biztosítsunk neki. Szóval legalább egy birkát venned kéne mellé, vagy valami játszuótársat. Persze 5-6 óra jobb mint a semmi, ez így jól hangzik. Arra készülj fel viszont, hogy amikor a többiektől elviszed a lovad, akkor nagy cirkusz lesz minden nap.
2015. aug. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Miért lenne nagy cirkusz? Ahol boxos tartásban vannak a lovak, ott is külön vannak a boxban, mégsincs napi szinten hisztéria, amikor bevezetik őket a boxba, egyesével...


Szerintem kicsit túl van misztifikálva ez a téma. Persze, a lónak igénye a társas tartás, fontos, jó dolog, szükséglete a lónak, és ez ennek a lónak meglesz napi több órában. Szóval az igényei ki lesznek elégítve minden nap.


(Össze lehet ezt a verziót hasonlítani azzal, amikor a város közepén karámozás nélkül 100-120 ezer forintért a boxból csak dolgozni megy ki a ló...na, az gáz. De napi öt-hat óra karámban, társaságban teljesen jó.)

(A ló a birkával semmit nem csinál, max nézegetik egymást.)

2015. aug. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!