Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csinálta ezt? Engem...

Miért csinálta ezt? Engem akart megrúgni?

Figyelt kérdés

Tudom, a kérdésem nagyon amatőr hozzáállásra vall, de sokat gondolkodtam a kérdésen, és úgy gondoltam kiírom ide, hogy más véleményét is halljam. Ha nem akartok, nem kell rá válaszolni. Van egy új ló nálunk 5 hónapja, és eddig sosem csinált ilyet. Általában jófej, se nem rúg, se nem harap. Szinte élvezi, ha vakargatom. Az önitatóból eddig nem hajlandó inni, csak vödörből. Kinn a karámban meg van kitéve mindig friss ivóvíz. Az előző helyén nem volt önitató, és így az istállóban bemegyünk hozzá, és megkínáljuk vödörből. Ma is ez történt. Este boxban van, mert félünk kinn hagyni a lopók végett, amúgy egész nap kinn van.


Most jön a lényeg: Megitattam, megvakargattam, tetszett is neki. Kivettem a boxból a friss trágyát, és kiléptem a szalmáért. Ő beljebb volt, befelé fordulva,én kivül az ajtóban jobban a bal felén. Épp igazgattam a szalmát, amikor a jobb lábát kicsit felemelte és rúgott volna. Nem magasan, csak egy 20 cm magasan kb. Idáig nem csinált ilyesmit. Nem ijesztethettem meg, mert óvatosan mozgok körülötte, és szólok hozzá. Fájdalmat sem okoztam neki, mert csak a szalmát igazgattam, és azt is a box bal felén (...) Mindez után jöttem kifelé, és nyerített utánam. Megszokta, hogy adom neki az abrakot, és olyankor mindig magyaráz, nyerít amíg oda nem adom. Szóval most akkor megakart rúgni, és aztán még "beszólt", hogy hol marad a kajám?



2015. aug. 29. 01:33
 1/8 panzerkampfwagen válasza:
nem hinném hogy rugni akart volna inkabb csak elhessegetett valamit nálunk a tehén csinalt ilyet es csak egy legyet hessintett el ezzel a mozdulattal
2015. aug. 29. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt hitte, hogy a lábát akarod felvenni. Ha rúgni akar akkor azt megérzed.
2015. aug. 29. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1,5 méterre álltam tőle kb, ha ez számít
2015. aug. 29. 07:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak legyet vagy valami bogarat hessegetett így el a lábáról vagy a hasáról..

A nyerítés meg nem téma,ha azelőtt is csinálta!

2015. aug. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nyerít, amikor kedve tartja. Ha megyek hozzá, ha megyek tőle, ha a szénát viszem, szóval elég sokszor.
2015. aug. 29. 08:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha téged fenyegetett volna a lábemeléssel, azt mással is alátámasztotta volna: sunyítva feléd fordítja a fejét, vagy akár lódít is egyet rajta, hogy elzavarjon. Ha se nem sunyított, se nem nézett rád, csak állt békésen, és megemelintette a lábát, akkor csupán legyet kergetett.
2015. aug. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Türelmetlen volt, mozgolódott a boxban, mert várta az ennivalóját. Nem nézett felém, se nem sunyított.
2015. aug. 30. 05:49
 8/8 anonim ***** válasza:

A kaját mondjuk követelhette, de nem hinném, hogy sunyított.

Én mondjuk az abrakot úgy adom neki, hogy mikor megkapja, nem kezdheti el enni, mert akkor elzavarom. Csak akkor ehet, amikor szólok neki, és megengedem - ménesben se az alul álló bukik rá a kajára és csak az övé. Mióta így kapja, az enyém leszokott a rugdosásról, korábban amint zabot kapott, rúgott hátrafelé, de ezt már az előző gazdáinál is csinálta. Viszont ő soha nem csak emelgette a lábát, határozottan sunyított és rúgott is.

2015. aug. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!