Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek a galopptól, hogy...

Félek a galopptól, hogy győzzem le a félelmem?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! pár napja voltam kint lovagolni és galoppozás közben a lovam megugrott és én leestem .. kisseb nagyobb sérüléseket szereztem . de jól vagyok :) de most hogy újra felültem megijedtem és egyszerűen nem tudom hogy győzzem le .. ha már csak lassu vágtában is összerezzenek .. de nem akarom abbahagyni !! jövőre a nemzeti vágta előfutamán szeretnék indulni majd .Csak előbb le kéne győzni a félelmem :/ valakinek ötlete tapasztalata e téren hogy újra vágtázni tudjak félelem nélkül ? az értelmes válaszokat nagyon megköszönném!:)

2015. aug. 29. 21:22
 1/4 anonim válasza:
39%
Nem nemzeti vágta!? Idefigyelj kiscsillag, elöbb üld meg azt a lovat :P az ész megáll ilyen pancserek, akik még vágtában sem mennek
2015. aug. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Nemzeti vágtán jóérzésű lovas nem indul aki kicsit is nézi a ló érdekeit. Az nem verseny ,csak egy húsdaráló amit jelenleg marketingből nagyon jó eladni a hülye embereknek. hallottál már olyanról h edző? vagy csak te is hajkurászod ész nélkül a lovat?
2015. aug. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 sonny8 válasza:
61%

A lovaglással az esés vele jár. Mikor kb. 6-7 éves voltam velem is volt ilyen, de azóta megtanultam hogy nem kell félni. Ha leesel akkor mi van? Semmi! Felállsz leporolod magad és visszaülsz.Amúgy meg lehet tanulni jól esni hogy ne történjen baj véletlen se. Ha szünetelteted egy kicsit és voltizsálsz helyette néhány hétig az segít szerintem. Nekem bevált:) Most 13 éves vagyok és ha leesek szétröhögöm magamat.

U.I.: A galopp is egy ugyan olyan jármód mint a többi. Ha jól megtanulod akkor simán megy és ne feledd mindig legyél határozott a lóval, hiszen te irányítod őt. Hány éves vagy?

Sok sikert és ne félj! ;)

13/L

2015. aug. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A félelmedet próbáld legyőzni tapasztalat szerzéssel és vele egy időben felejtsd el a Nemzeti Vágtát!!!!
2015. szept. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!