Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet arra, hogy vegyenek nekem egy lovat?

Figyelt kérdés
Ballagásomra szeretnék egy lovat (most kezdem a 7.-et). Otthon tudnánk tartani mert nagyon nagy az udvar de kéne összegyűjtenem kb. 200.000ft-ot. Úgy gondolom a szüleim valamennyivel besegítenének csak hogy bizonyítsam be, hogy gondoznám a lovat (ugyan is elég sok szabadidőm van mert kb. 2 órára hazaérek és megcsinálom a leckét) és elég érett vagyok hozzá. 13/L

2015. aug. 31. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Van havi szinten felesleges 100ezretek?

Hány évig fogsz ennyire ráérni? Ki fogja a lovat gondozni, ha már fél négyre érsz csak haza, és utána 2 órát tanulnod kell?

2015. aug. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolog egy lovat megvenni, de azt el is kell tartani. Mivel a szüleid keresik meg rá a pénzt, az ő dolguk eldönteni, hogy vállalják-e, tudják-e vállalni a havi kiadásokat. Ráadásul nemsokára középiskolába mész, többet kell majd tanulnod, esetleg el is kerülsz otthonról. Nagy felelősség ez, amit nem varrhatsz csak úgy a szüleid nyakába, ha ők nem akarják.
2015. aug. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
4%

omg, lol.

nagy az udvar, yolo.

Ha sok a szabadidod, menj el dolgozni. :)

2015. aug. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

1. Maga egy egészséges herélt ló 300.000.Ft értékben kezdődik, és ezt most nagyon alsóhangon mondtam.

2. Nekünk is nagy az udvar meg minden, de a lovaknak társaság, ménes kell. Ha egyedül tartod, sosem lesz elégedett, muszáj a társ neki, valakit követnie kell.

3.A ló sántít, köhög? Ki hívja fel az orvost, majd fizet neki tízezreket addig, mígnem szegényről kiderül, hogy netalán kehes, és addig költöd rá a sok százezret, amíg szegény el nem pusztul?!

4. Hova jársz majd gimibe? Ha másik városban van, akkor meg mi a túróért kérsz lovat, ha kb 3-ra érsz haza és 2 órát igénylő házi van, vagy TZ.

5. Én is most megyek 7.-be, én is kértem lovat, de szüleim tudják, hogy mindjárt elballagok, és utána kevesebb időm jutna a lóra, hiába most nekem se lesz napköui. Így hát inkább a heti 3x tereplovaglást engedték meg. Ha esetleg érdekelne, már van 50.000.Ft-om, úgy hogy eladtam a felesleges cuccaimat.

2015. aug. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*napközi
2015. aug. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Eleve ott kezdődik a probléma, hogy lovat egyedül nem tartunk, tehát máris 2 lóban kell gondolkodnod.

Az legyen mondjuk fél millió, a vételára. Ahhoz jön még a felszerelés. Aztán a havi eltartásuk, ami legyen mondjuk 60 ezer/hó, de bármikor szükség lehet állatorvosra soron kívül is, ami több százezer Ft lehet.

Hidd el, időd sem lenne rájuk annyi, amennyi kell.

2015. szept. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dolfi57 válasza:
44%
Egy ló tartás nem egy taknyos kamasznak sem nevezhető gyereknek való. Az állattartás az igen komoly felelősséget igényel. Pontos időben etetés, és itatás,istáló takaritás, orv ellátás, stb.Ugy hogy egy állat tartás nem egy 12-13 éves nek való.
2016. jan. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!