Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért van az, hogy a lovat...

Miért van az, hogy a lovat csak a bal oldalán vezetjük és onnan is szállunk fel/le?

Figyelt kérdés
2015. szept. 1. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a balról felszállásnak az eredetét úgy tudom, hogy mikor az emberek kardot hordtak, akkor a bal oldalukon tartották, így jobb kézzel hamar ki tudták rántani. Aztán hogy ne kelljen állandóan a kardhüvelyt is átdobni így bal oldalról szálltak fel.

Amúgy fel lehet szállni jobbról is, mivel nincs ez kőbe vésve ez csak egy évezredes szokás.

2015. szept. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Középkori hagyomány. A régi emberek kardot viseltek, és ha jobb oldalról szálltak volna fel (vagy vezették volna), fennált volna a veszélye annak, hogy megszúrják a lovat, vagy beleakad a kard a nyeregbe. Ez a tradíció máig fennmaradt, bár a legtöbb lovat már úgy tanítják be, hogy bármely oldalról megülhetők.
2015. szept. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írják, hagyomány :D

De érdemes gyakorolni azt is, hogy másik oldalról szállj fel, hátha egyszer valamiért olyan helyzetbe kerülsz, hogy nem tudsz bal oldalról felszállni.

2015. szept. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
ahogy a lovasedzőm mondja "Csatnak, kardnak, f***nak baloldalon a helye " :D
2015. szept. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!