Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megfelelő széna tárolás?

Megfelelő széna tárolás?

Figyelt kérdés
A lovam több lóval van egy karámban fél rideg tartásban. A karámban volt egy fél bála széna még tavaszról amit a lovak már nem ettek meg mivel nőtt a fű így tudtak legelni. De később viszont ebbe a bálába bele- bele ettek, mert a lovász nem takarította el... Lovaglás közben ekkor a lovam köhögött, nem volt vészes de nem hagyott nyugodni , el hívtam a dokit de csak rá 3-4 napra tudott jönni. ( ez idő alatt már nem volt meg az a rossz bála, és a köhögés is el múlt) A doki azt mondta van egy minimális lerakódás de semmi több, valószínűleg a rossz bálával volt a probléma, minden esetre ha nem javul akkor endoszkóppal vizsgálja meg stb.stb. Azóta nem köhögött , nem is evett szénát. Viszont aggódom kicsit mivel a bálák ( több száz szerintem) ilyen nagy rákosba vannak össze rakva nincsenek le fedve és télen is onnan hoznak be belőle a lovaknak és mi van ha megint köhögni fog tőle? Arra gondoltam , hogy meg beszélném a tulajjal hogy pár bálát fóliázzunk le de szerintem az sem 100%-os. Ti hogyan tároljátok a téli takarmányt? Előre is köszönöm!

2015. szept. 1. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk egy része az istálló padlásán van, itt fedve van, száraz helyen. Másik része pedig egy téglákra helyezett farácsra van rakva és úgy lefedve ponyvával. Azért kell a rács, mert felülről hiába van védve, ha alulról felázik, akkor ugyanúgy be tud penészesedni, meg tud rohadni. Mivel jön a tél én a helyedben mindig átnézném az éppen bontott bálát, és ha vannak benne fekete részek, akkor szólnék, hogy szedjék ki, de hogy a te lovad elé ne kerüljön az biztos. Ha szar a szálas takarmány, akkor vidd máshova a lovadat, mert ezzel nem lehet szórakozni. A ló egy ideig kiválogatja, de ha nem talál mást, akkor megeszi.
2015. szept. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Eddig nem volt semmi probléma, soha nem tettek penészes szénát elé. Csak valahogy ez a bála benn maradt nekik...Mondtam is a tulajnak hogy nem örülök , de még elnézést is kért. Minden esetre meg próbálok vele beszélni hogy valamennyit tároljunk "fedve". Más nem költözünk..
2015. szept. 1. 21:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Valószínű akkor itt nem a tulajjal van a probléma, hanem a trehány lovásszal. Sajnos sok az ilyen.

Egyébként nem a legjobb módszer a széna tárolására az, amit leírtál, de ha elég szoros a bála, akkor a sok eső hatására is csak a külső réteg fog bepenészedni, amit bálabontáskor ha lelkiismeretesen kiválogatják, akkor az alatta lévő szénát gond nélkül lehet etetni, attól a lónak semmi baja nem lesz.

A gond ott kezdődik, ha a lovász továbbra is trehány munkát végez, és lusta szétválogatni a rohadt részt a jótól, mondván "Á majd úgyis kiválogatják, nem hülyék ezek hogy penészeset egyenek..."

2015. szept. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én féltető alatt tárolom, raklapokon.


Az sem tragédia, ha kinn van, az előző helyen, ahol bérben tartottam is úgy tárolták, DE: fedett helyen bontották ki, onnan osztották a lovaknak, penészes szénát soha nem adtak nekik, illetve locsolva adták. A cirka 20 lóból kettő volt köhögős, az egyik kehes, de én valószínűsítem, hogy a rossz istállólevegő miatt...


Nyilván nem a legjobb, meg egy bértartónak ebbe nem sok beleszólása van, egy kérdést azért megér, hátha, viszont ha le is takarnak, fóliáznak néhány bálát, abból hogyan kap csak a te lovad? Ez itt a nagy kérdés...

2015. szept. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!