Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy 5 ev koruli lo mennyi...

Egy 5 ev koruli lo mennyi etelt fogyaszt napjara?

Figyelt kérdés
160 cm marmagassagu, normal tomegu lorol van szo. Kivancsi lennek, hogy hany kg szenat, zabot, mas takarmanyt lehet adni neki egy nap. Gazdik valaszat varom, koszi
2015. szept. 4. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Zabot ha nem dolgozik ,nem is feltétlen muszáj. Átlag munkát végző ,átlagos lónak napi 3 szor 1-2 fándli zabot adunk, szénát reggel ,délben ,este 1-2 nagy villával kapnak (napi 10 kg nagyjából az ideális adag) . Lucernát is lehet adni de én azzal vigyáznék,mert ha érzékeny rá akkor lábszűrődés is lehet a vége. Vannak kiegészítő tápok,de ez egyértelműen nem létszükségű dolog, ezek az adagok attól függenek elsősorban h mit csinál a ló,milyen munkába van befogva.
2015. szept. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lucernát én csak akkor adnék neki, ha komoly, nagy igénybevételnek van kitéve, és akkor is csak fokozatosan emelve az adagot, de nem a végtelenségig persze, sőt.

Szénát igazából 10 kg-t minimum lehet neki adni, de legegyszerűbb, ha ad libitum adsz neki, és majd az egyed megmondja, hogy ő épp mennyit eszik. Van, amelyik nagyon jó takarmányhasznosító, és kicsit kevesebbet fogyaszt, van, amelyik meg baromi sokat...

Abrakból sima árpa vagy zab, roppantva és vizezve, a munka mennyiségétől és minőségétől függően, úgy 0-5 kg között egy átlagos ló esetében, de mondjuk egy telivér tréningben messze többet kap...

2015. szept. 5. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is cirka 10-15 kg szénát etetek (kb. egy nagy kockabála), mellé árpa+zab roppantva, 5-6 fángli naponta, plusz egy kis olaj a tömegnöveléshez.


Mellé legelészik is.


Hogy az adott ló milyen takarmányhasznosító, milyen munkát végez, vagyis hogy mennyit igényel, azt látni fogod rajta. Általánosságban akkor jó a kondija, ha a bordák nem láthatóak, de tapinthatóak - persze az izom/zsír aránya is fontos, más küllemű egy aktívan dolgozó és egy pihenőn lévő ló.

A jó, bőséges széna tömeget növel, az abrak elsősorban energiát ad.

2015. szept. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a széna 3x5 kg körül van fejenként, abraknak Cavalor tradition mixet kapnak a dolgozók, 1,5-2 kg-t, akik nem csinálnak semmit (Olaszországban a hátasló nem mehet vágóba, sok a nyugdíjas), azok max egy marékkal, hogy ne hisztizzen. Ha sovány, roppantott búza 2 kg.
2015. szept. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A lovaim korlátlanul fogyaszthatják a szénát, kb 20 kgt ehetnek egy nap. Fü van nekik bőven, mert legelőn tartom őket, egész nap eszik azt is. Plusz amelyen épp lovagolok terepen, azt legeltetem ott is, ha találunk lucerna mezőt, meg szoktunk állni egy 5 percre, de tudom nem jó ha sokat eszik abból, nyugi. Marstall western tápot adok a legtöbbet dolgozó lovamnak, plusz zabot és árpát, almát, répát, dinnyét, körtét, szőlőt.A kancám nincs sokat munkában, meg csikója van, ő csak gyümölcsöt, zöldséget kap pluszba és egy kis pavo lókekszet (sok vitamin van benne). :)
2015. szept. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen mindenkinek a valaszokat :)

Sokat segitettetek :)

2015. szept. 6. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!