Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Idomítópálcával meglehet...

Idomítópálcával meglehet alapvető feladatokat is tanítani a lónak?

Figyelt kérdés
Valójában egy szamárról van szó, de leginkább a lóhoz hasonlít... Tehát, van egy 3 éves csacsim. Mikor vezetőszáron vezetem, akkor általában elindul és megáll a parancsomra, de nem mindig. Szeretném, ha vezetőszár nélkül is ezt tenné, de úgy nem érdekli, ha parancsot adok neki. Kiskorában kicsit el volt kényeztetve, valahogy tudatosítani szeretném benne, hogy én vagyok a "főnök" - nem bántással! Az idomítópálca segíthet ebben? Nem értek hozzá. Mire való az egyáltalán? Köszönöm a válaszokat!
2015. szept. 4. 19:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Esetleg ha úgy kezded el gyakorolni hogy először száron vezetve felemeled a pálcát megálláskor, majd aztán próbálod vezetőszár nélkül is. De egy pálca nem fogja rendbetenni ha korábban el lett rontva.
2015. szept. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először vezetőszáron tedd elé, amikor meg akarod állítani. Ha kell, kicsit kocogtasd meg vele a szügyét. NE verd el persze, csak érezze, hogy ott egy akadály, egy keret elől, amit be kell tartania, mert kényelmetlenséget okoz neki, ha nem tesz: viszont ha tiszteletben tartja, akkor komfortzóna van. Ha megáll, simi, ha nem, akkor léptesd hátra.

Ha megy, akkor próbáld futószáron, egyre messzebb engedni magadtól, és úgy kérni tőle, hogy ha elé mutatsz a pálcával, és szólsz, álljon meg.

Ez így működhet esetleg.

2015. szept. 5. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!