Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Zablával vagy nélküle szerette...

Zablával vagy nélküle szerettek jobban lovagolni? Miért?

Figyelt kérdés

2015. szept. 5. 17:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
67%
zabla nélkül. a lovam is jobban megy vele, ideges a zablától. mostanában hackamorral, előtte csomózott kötőfékkel.
2015. szept. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
70%

Zablával.

Azt szoktam meg én is meg a ló is, azzal sokkal kisebb mozdulatokkal, sokkal pontosabban tudom korrigálni a viselkedését, ha kell. Egyáltalán nem azért mert nem tudom nélküle visszafogni vagy ilyesmi, a leggyengébb csikózablát használom, de nekünk az kényelmes.

2015. szept. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
48%
zablával. Mert semmi nem indokolja h zabla nélkül kelljen.
2015. szept. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 kiss.a ***** válasza:
55%
Zablával, egyértelmű.
2015. szept. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
45%

Zablával.

Amelyik ló nem megy jól zablával, ott baj van: vagy eü, vagy lovas, vagy a lónak vannak rossz emlékei/nem tanulta meg elfogadni, megérteni a zablát (ezt súlyosbítja az, ha a lovas nem tud megfelelően zablával lovagolni) - ezeket nem oldja meg az, hogy zabla nélkül lovagoljuk.


Zabla nélkül én csak kézen dolgozok. Néha fel is ülök rá így, de csak alkalomadtán.

2015. szept. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Én nélküle szoktam általában lovagolni a lovaimat :) Kötőfékkel, nyakmadzaggal jobban szeretik ha lovagolok rajtuk és én is. Ugyan úgy fordulnak, megállnak nélküle, sőt vészhelyzetben előbb felveszem, mint zablával. De ha van zabla a szájukban akkor is tökéletesen mennek, mint kötőfékkel/nyakmadzaggal csak a megállitás nehezebb, de dolgozok rajta :)

Én úgy vagyok vele, hogyha kötőfékkel és nyakmadzaggal simán elmennek, szeretik is, akkor minek a zabla. De persze azért néha előveszem, hogy azt is szokják :) Üreges, kétszertört csikózablájuk van amúgy, de túl erős a lovaimnak az is. Én szárat sose használok, csipőmmel és a lábammal irányitom őket, sose ellenkeznek. Ha mondjuk van rajtuk szár (akár zabla, kötőfék) akkor leteszem, ráakasztom a marjára és nem használom, max vészhelyzetnél, de leggyakrabban semmit se teszek a fejére.

Versenyezni nem szoktam, hobbi lovas vagyok, legtöbbször terepen lovagolom a lovaimat.

2015. szept. 7. 15:59
 7/25 A kérdező kommentje:
Ja és amúgy semmi bajuk a lovacskáimnak a zablával, simán beveszik
2015. szept. 7. 15:59
 8/25 anonim ***** válasza:
34%
Próbálj meg egy agyas lovat megfogni kötőfékkel meg madzaggal.. lenne ereszdelahajamat
2015. szept. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
45%

Mondjuk ha csak testsúllyal és csizmával irányítod a lovat, nem értem, miért állna meg ésőbb zablával, mint bármi mással. Testsúlysegítséget attól még ugyanúgy adsz, és ugyanúgy kellene rá reagálnia is.

Olyan meg nincs, hogy erős a zabla neki. Olyan van, hogy a lovas szársegítsége erős neki az adott zablához mérten... Próbálj ki gumis zablát.

2015. szept. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Az én lovam egy 4 éves csikó. Rossz helyről származik, agyon volt verve és összetépték a zablával a száját :( Sok munka van benne, hogy újra legyen bizalma a zablára, meg minden. Mégis feleslegesnek érzem. Terepre is mindig nyakmadzaggal vagy kötőfékkel járok, kiválóan megy, ha megijed előbb felveszem igy mint zablával. Csak képzés és bizalom függő, tudod. Attól még h te nem tudsz felvenni egy ideges lovat csak a testeddel, én igen, ha megijed és nyugodt körülmények között is. Bizalom kérdése mindez.

Nekünk azért túl erős a legfinomabb zabla is, mert nem használom, mindig a testemmel irányitom, felesleges lenne piszkálni a száját h forduljon erre arra. Aztán csak gond a szár, lötyög, beleakad mindenhova, főleg ha zabla. Legalábbis nekünk. Megfogni meg felesleges nekünk már. Erős szársegitség. hmm, hozzá se érek xdddd

Nem próbálom ki a vacak gumis zablát, mert nem kell nekünk :P

2015. szept. 9. 21:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!