Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Palyan vagtaban mit tegyek?...

Palyan vagtaban mit tegyek? Tobb lent!

Figyelt kérdés
Palyan megyunk, beugratom vagtaba de nehezen all meg, semmilyen szora, futtyre, nem lassit, szarra se nagyon, a gazdaja azt mondta arra lassit vsgtaban ha huzom engedem a szarat, ez nekem nem igazan valt be, seitsetek

2015. szept. 8. 11:01
 1/4 anonim válasza:
0%
"szarra se"? :D
2015. szept. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
Megkéne tanulni lovagolni és máris lehetne idomítani a lovat. Nem füttyögni kéne . Külső száron felveszed, belső átmozgat,folyamatos félfelvételek,derék meghúz,vállak hátrébb. Ha körön dolgozol vele könnyebb mert az egyenesben képes jobban megszaladni. Leírtak alapján nagy problémák vannak veled is meg a ló is képzetlen, ameddig alapvető képzettségi szint sincs meg a lóban,csak hajkurászva van,addig ezek elég kilátástalan dolgok maradnak.
2015. szept. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Kérdés mennyit megy a ló? Ha nincs folyamatos munkában vagy keveset vágtázik, akkor nagyobb kedvvel megy vágtában. Esetleg előtte lelehet futószárazni.

Én határozott felvételeket adnék a helyedben.

Nagyon nem segít semmi, akkor végső esetben meg lehet reszelni a száját, felváltva húzod erősen a két szárat. De ezt tényleg csak a legutolsó megoldásként ajánlom.


Mi szoktunk használ olyan kifejezést, hogy túl erős a lovasnak a ló. Egyszerűen nem állnak egy szinten, nem tudja megfogni.

2015. szept. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

A második és a harmadiknak teljesen igaza van.

Amíg nem tanulsz meg rendesen lovagolni ilyen problémákkal találkozni fogsz.

Az én lovamat szintén nehéz volt felvenni ügetésbe, de amint egymáshoz szoktunk és én is könnyebben lovagoltam, mert már minden alapot megtanultam egyszerűen ment a dolog.

2015. szept. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!