Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vegyem rá anyumat,...

Hogyan vegyem rá anyumat, hogy lovagolhassak?

Figyelt kérdés
Miota az eszemet tudom azota szeretem a pacikat. Mindent megadnék azért,h járhassak lovagolni. De anyu nem enged. Lovarda kb félorára van innen kocsival,és minden héten ha nem tudna vinni,mennék busszal. És pénzt is keritenénk rá. Csak rá kéne venni,de hogyan?

#Lovaak
2015. szept. 10. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
azt már kérdezted, hogy miért nem enged?
2015. szept. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem,de azt tudom,h nem azért mert félt
2015. szept. 10. 20:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Engem s érdekelne az ok. Rengeteg előnye van a lovaglásnak. Egyrészt sport, rengeteg izmod dolgozik közben. A laikusok gyakran azt hiszik, hogy a lovaglás abból áll, hogy felülsz rá és mész. A valóság cseppet sem ilyen. Először is, kapcsolat kell - főleg terepen. El kell fogadnia, hogy te vagy a főnök. ("Hitesd el vele, hogy ha nem úgy megy ahogy te akarod, akkor leharapod a fejét" - a kedvenc edzőm. Nagyon szereti a lovait, de a rangsort tisztázni kell.)

Aztán tudni kell, hogy milyen és mennyi jelzést kell adni a lónak, hogy arra menjen amerre kéred. ("Tarts rá a külső szárra, tarts rá! Látod, ha egy másodperccel hamarabb engedsz, levágja a kanyart.") És persze figyelni kell a ló jelzéseire is.


Ha kell még indok, akkor szívesen regélek :D Igyekeztem most rövidre fogni.

2015. szept. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Megmondtam anyunak,és azt mondta,hogy minden tőle telhetöt megtesz
2015. szept. 10. 20:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Anyagi helyzetetekkel gondolom nem vagy tisztában.Lehethogy ez a baj vagy nincs ideje,hogy elvigyen..

Ennek sok oka lehet!A lovaglás nem olcsó és nem veszély,sérülés mentes sport!Pl.az iskolában ingyen járhatsz délutáni foglalkozásként focizni,kézizni stb.(amire van lehetőség).Vagy eljársz elég sok pénzért lovagolni,ahol nagyobb esélye van annak,hogy nagyobb bajod lesz ha leesel..a szülőt is meg lehet érteni,félt téged, de biztos vagyok benne,ha megtehető el fog engedni lovagolni.Ja és nem vagyok a lovaglás ellen nem azért írtam!Nagyon szép sport,én magam is lovazok..

2015. szept. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én kézizni járok,és néha focizok is,de nagyon szeretnék járni lovagolnu
2015. szept. 10. 22:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Miért nem enged el? Kérdezd meg!

Félt: ez teljesen alap mégis csak az anyukád. Menjen ki veled 1-2 edzésre nézze meg hogy milyen, hogy működik. Megbízható-e a ló ésaz oktató.

Pénz: Hát ezzel nem tudsz mit csinálni. Keress olcsóbbat közelebbit vagy költs rá a zsebpénzedből vagy mondd hoy ritkábban is elég amit ki tudtok fizetni.

Messze van: Buszozz ki v. keress közelebbit

Nincs rá ideje: Menj ki egyedül.

Itt van néhány ok és tanács rá ha egyik sem a te szituációd akkor kérdezd meg miért és beszéld meg vele. Rem. tudtam segíteni :)

2015. szept. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köcce
2015. szept. 13. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!