Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek, hogy fogyjon a...

Mit tegyek, hogy fogyjon a nagy széna hasából és izmosodjon?

Figyelt kérdés

2 hete vettem egy 11 éves kancát egy fél éves csikóval együtt. Óriási nagy hasa van, tényleg. Most kap egy kis abrakot (vizezett zab és pici árpa) mert amúgy sovány, kiáll a bordája, meg minden, csak a hasa túl nagy.Széna, fü mindig van előtte. Nemrég féregtelenitettem, reszeltettem a fogát.

Nagyobb hasa van az átlag széna hasnál az biztos, nagyon feszül rajta a bőr.

Hogyan érjem el, hogy normális pocija legyen? :)


2015. szept. 10. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Mozgasd többet,észszerű munkától izmosodik. Dombon mászatás vagy idomító jellegű munkába fogd be.Egyébként szénahas nincs,szalmahasa lehet ,az is inkább akkor jellemző ha felzabál az átlagosnál több szalmát ,főleg ha búzaszalma.
2015. szept. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Mivel csikó van alatta, pláne, ha nem első, ez annyira nem meglepő. Ha amúgy sovány, akkor nem kell erőltetni. Hízni a szénától fog, az abraktól inkább csak energiája lesz.

Megfelelő mozgatással fog alakulni kicsit amúgy, de világmegváltást ne várj.

2015. szept. 11. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
kapjon csak abrakot bőven. nekem volt szalmahasú lovam+sovány is volt. kb fél éves munkával és megfelelő takarmányozással helyre lehet hozni. Én úgy csináltam hogy napi 3x 1,5 kg roppantott zab jól beáztatva, és az esti etetésnél 1-2 kg speciális lótáp, az a ti esetetekben lehet magas fehérjetartalmú. Széna, legelési lehetőség egész nap adott legyen, és a legfontosabb hogy rengeteget kell vele dolgozni, persze csak megfelelő bevezetéssel, nem csak úgy bedobni a mély vízbe. Én napi 1-1,5 órát is idomítottam (edzőm által kialakított edzésrend alapján) heti 2x 10 km-es terep ahol a kezdeti lépés és a leléptetésen kívül csak ügetés és vágta szerepel, persze ez is csak felkészülés után, ha már hozászokott és bírja. Olyan izmos lovad lesz hogy csak na :)
2015. szept. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kedves válaszadók közül úgy néz ki, csak egy valaki akadt meg azon, hogy a kanca alatt csikó van. Amíg a csikót le nem válaszod, ne változtass a takarmányozáson. Sajnos valószínű, hogy ahonnan vetted, ott sem kapott csikós kancához méltón enni, írod hogy vékony - de a nagy csikó még a legjobb kondiban lévő kancát is 'leszívhatja'. Lassan le lehet választani a csikót, ha elég erős, de a leválasztás nem egyszerű, a kanca és a csikó idegeit egyaránt megviseli (a gazda türelméről nem is beszélve) - előbb azon legyetek túl. Addig semmiféle 'idomítás', 'mászatás', utána is elébb ülj fel, egyáltalán milyen a kondija, mennyire képzett, mit bír - nem kell helyből nekiesni... Akkor el lehet dönteni, mivel kezdesz... Jó lenne,ha ebben segítene valaki, aki ért hozzá, sem az elapasztás, sem, a leválasztás, sem az újbóli munkába vétel nem olyan egyszerű mint amilyennek látszik. Üdv Berni
2015. szept. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak :)

Főleg az utolsó

2015. szept. 13. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!