Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 10 éves vagyok és lovat...

10 éves vagyok és lovat szeretnénk majd venni bértartásba lehetőleg 300000 ft alatt . Mekkora legyen? Milyen fajta legyen? (Lovagolni tudok . A lovakat el tudom látni . ) Hány éves legyen? Milyen felszerelés kell a lóra a szállításához?

Figyelt kérdés
2015. szept. 20. 09:19
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Várj még egy röpke 5 évet minimum a lótartással. Addigra fel is szedsz erről mindenféle információt, megkomolyodsz, szellemileg megérsz egy ekkora feladatra. Esetleg járj ilyesmi tanfolyamra, és akkor biztos jó helye lesz majd nálad a lovadnak.
2015. szept. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

"Lovagolni tudok . A lovakat el tudom látni ."


Már dolgozol és van pénzed és mellette időd,hogy takarítsd és ápold...ezt mind 10 évesen...RESPECT!

2015. szept. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
10 évesen?! Ha annyira értesz a lovakhoz, miért tetted fel a kérdést? Dolgozol 10 évesen? Mi a szakmád kislány?
2015. szept. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem is,ha igazán értenél a lovakhoz nem tetted volna fel a kérdést..várj még ezzel egy kicsit!Sokkal jobban fogod magad érezni,ha úgy veszel lovat,hogy biztos vagy magadban.A lótartás komoly feladat,nem egyszerű, nem csak a lovaglásról szól..

Inkább tudj meg minél többet a lovakról,tartásukról,betegségekről,igényeikről stb.Ha kérdésed lenne esetleg valamiről bátran írhatsz nekem is priviben!A ló választásánál azt kell nézni,hogy mire szeretnéd használni és e szerint nézni a fajtát vagy egyedet.Inkább "középkorú" lovat válassz min.10 éveset és heréltet vagy kancát.Én személyes tapasztalat alapján a heréltet jobban ajánlom..a kancák azért le tudják vágni a hisztit,ha sárlanak.Remélem tudtam segíteni! :-) Sok sikert!

2015. szept. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
várj még egy kicsit, én 13 éves vagyok és nagyon szerettem volna lovat 7 éves korom óta 10 évesen majdnem kaptam egyet de rájöttem hogy még tanulnom kell a lovakrol tovább fejleszteni a lovaglástudásomat és jóniusban eljött az idő, mivel igen kisnövésű vagyok vettünk egy pónit akit kinéztem már nagyon régen és meg akartam menteni mert rosz körülmények között volt, amint meglett a ló 1 hétig minden happy volt de eljött az idő, lesántult a ló kiderült hogy az előző gazdái valószinü tulterhelték ezért megnyultak az inai és gyengék ezért kenegteni kell neki inerősítővel 1 hónap után telejes elmult a dolog aztán jött még egy dolog, nyári ekcéma vagy melegalergia, és én mondom neked rettentő nagy felelőség, junius óta rengeteg dolog történt ez nem csak a lovaglásról szól kemény fizikai munka de nem csak erő kell hozzá ész is és hogy hogyan értess meg dolgokat a lóval, amikor hozám került a pónim nem vágtázott 1 honap után sikerült elérnem minden féle kényszer nélkül a dolgot azóta vidáman vágtázik, futószárzni nem tudta senki ráfordult mindenkire ágaskodni próbált, egyedül nekem sikerült, és azóta is csak én birom futószárazni,mert elértem nála hogy tiszteljen és bizzon bennem, és ezzel kölcsönös hogy már én is bízok benne, ezzel a történettel annyit akartam üzenni, várhatsz még tanulj sokat, nem minden ló jó, hazudhatnak is neked átverhetnek akármilyen szakértővel vagy nincs kizárva hogy átverjenek, akár benyugtatózzák a lovat vagy bármi, a pacimat ugy vettük hogy tutibiztos nagyon könnyen lovagolhato ahhoz képest nem lehetett a karám egyik végéből a másikba átlovagolni vele,
2015. szept. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha 10 éves vagy, gondolom anyukád és/vagy apukád fogja megvenni és eltartani neked azt a lovat. Akkor miért nem ők döntenek ebben a kérdésben? Nem értenek hozzá?

Mert ha nem, talán mégsem a 10 éves csemetére kellene bízniuk a döntést egy ilyen komoly kérdésben. Aranyos vagy, hogy megpróbálod a szakmában a felnőtt szerepet átvenni a szüleidtől, de később sok gondotok lehet, mert egyszerűen nincs meg még az a tudásod, hogy gond nélkül lovat vehessetek. Borítékolható, hogy ha így indultok lovat venni, irgalmatlanul be fognak csapni titeket.


Nincs egy közeli, megbízható lovas ismerőse a családnak, aki segíteni tudna? Szerintem inkább őt kérjétek meg, ha tényleg komoly a szándék, és ne itt próbáld kitoldozni-foldozni a jelenlegi tudásod hiányosságait.

2015. szept. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem tíz évesen még várj a lótartással, nem csak azért, mert még ilyen idősen nem értél meg a feladatra, hanem azért is, mert lehet, hogy most 2.-3.-ban még időd, mint a tenger, de pár év múlva, már ez nem lesz így. Egy lovat nem egy-két évre veszel, hanem jó esetben egész életére társaddá fogadod, ráadásul ez nem egy hörcsög, ami él 3 évig, hanem legalább 20 évig jó körülmények között. Most tegyük fel, hogy minden tanács ellenére kapsz egy lovat:

Biztos, hogy megvan a kellő lovastudásod a dologhoz? Biztos, hogy a szüleidnek az elkövetkezendő tíz évre megvannak a felesleges 100 ezreik? Biztos, hogy, ha komolyabb balesetet szenvedsz vele, nem fogsz elkezdeni félni tőle? Biztos, hogy serdülő korodban is az első helyre tudod majd helyezni a lovadat, a fiúk, bulik, barátnők helyére? Képes lennél neki új gazdát keresni, ha úgy alakulna?

Ezeket a dolgokat fontold meg, ne azt, hogy milyen színű kötőféket szeretnél majd rárakni.

A kérdéseidre válaszolván:

Én egy pónit-kislovat ajánlanék, például egy hucult. Legyen minimum 10 éves, belovagolt. (Véletlenül se proóbáld meg magad belovagolni!) A szállításhoz kell egy kötőfék, kamásli, és esetleg egy takaró. Ennyi lett volna. Remélem tudtam segíteni. :)

2015. szept. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szandi Vanin válasza:
Még várj ezzel mer még nagyon fiatal vagy egy lótartáshoz ez nem egynapos dolog egy loval minden nap foglalkoznod kell (etetés,itatás,patkótisztítás) stb... Es nagyon sok pénzt igényel az oltás ha esetleg megbetegszik ezzel még várj minimum 7-8 évet.
2015. okt. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Attól hogy fiatal még nem kell leszedni a fejét. Én 11 éves voltam, amikor megkaptam az első lovam, egy ideges természetű, 8 éves, kitűnő ugró heréltet, és azóta is jól megvagyunk. A kérdései alapján még tényleg nem áll készen erre, de lehetne neki segíteni, nem bunkózni. Úgy tesztek mintha ti, ahogy megszületetek, azonnal fújtátok volna, hogy mi merre hány méter a lovakkal kapcsolatban! Nevetséges!

Én azt tanácsolom, hogy első lónak egy min. 9-10 éves heréltet vegyetek, lehetőleg ne olyan bolondot mint amilyen az enyém, hanem valami nyugis iskola lovat. Én elég érdekes helyzetben voltam amikor lovat vettünk, egy picit át is lettünk vágva, mert a ló sokkal nyugodtabbnak tűnt amikor kipróbáltam, mint amilyen (de szavam se lehet, mert volt 1 hónapunk, ami alatt, ha úgy döntöttünk volna, vissza vihettük volna és az összes pénzt vissza kaptuk volna), de jól jártam. Szerintem nem nagyon kéne megtervezni komolyabban, hogy milyen legyen a paci. A lényeg, hogy passzolj hozzá, azt meg úgyis érezni fogod. Sok sikert hozzá! ;)

2015. dec. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Elő lónak 9-10 éves lovat vegyetek ami be van lovagolva meg valami nyugisat szálításhoz kell egy lószálítót bérelnetek nem kell veni mindjart az elején kell egy kötőfék egy vezetőszár ha szeretnél akor meg takarót meg szálítashoz alkalmas labvedot de az utolso ketto nem muszaj
2017. jún. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!