Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha foglalót teszek egy lóra...

Ha foglalót teszek egy lóra az eladó meddig köteles utána eltartani, amíg nem fizetem ki a teljes vételárat?

Figyelt kérdés
2015. szept. 21. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ miben állapodtatok meg ÍRÁSBAN. Foglaló utan eleg sokáig is gondolhatja mert ha te állsz el a saját döbtésed miatt a vételtől akkor az bizony nála marad.
2015. szept. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szerződés a mérvadó, amit abba belefoglaltatok.
2015. szept. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha elég hülye ahhoz h aláírjon egy ilyen szerződést akkor addig amennyi bele van írva. De az a foglalósdi elég ritka, mindenkinek az az érdeke ha szabadulni akar a lótól h egyben kp ban megkapja,nem az h még x ideig másnak tartogassa .
2015. szept. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én olyat láttam még esetleg, hogy a tartás árával növekszik a ló ára hónaponként, szóval lehet, hogy most egyben csak 300 lenne, de jövő hónapban már mondjuk 330... Senki se tartja szívesen ingyen más lovát lényegében.Szóval ha megállapodunk, hogy mondjuk 300 a ló, én olyan helyen tartom bértartásban, ahol 60at elkérnek /hó a tartásért, nehogy már az jöjjön ki a végén, hogy még én fizettem rá 60-120 ezret, és lovam sincsen...
2015. szept. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Általában foglaló után egy héten belül illik elvinni a lovat, max 30 napig tartanám egy nyomott bértartási díj ellenében. Persze mindez lepapírozva. Esetleg napidíjat szabnék. Viszont ha nem jönnek a lóért akkor a foglalónak búcsút lehet inteni (máshol sem fizetik vissza) és eladom másnak. A lényeg hogy mindenről legye papír lehetőleg ügyvéd által megfogalmazva és 2 tanúval aláiratva.
2015. szept. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!