Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fásli vagy ínvédő?

Fásli vagy ínvédő?

Figyelt kérdés
Egy olyan lónak akinek az előző gazdája nem nagyon kímélte a lábát(jobb hátsó lábán az ín egyszer sérülhetett,több hónapot pihent) annak fásli (ha igen milyen?) vagy ínvédőt tegyek a lábára?

2015. szept. 25. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Én az ínvédőre szavazok,szebb(habár ez utolsó szempont csak),jobban szellőzik,könnyebb feltenni a ló lábára :)

Hát először is megfelelő méretet válassz,mérd le a lovad lábát,és általában a boltokban rá vannak írva az ínvédőkre az egyes kerületek,centiméterek. :)

2015. szept. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha jól fáslizol, akkor kombinált fásli vastag alátéttel, nem túlhúzva, az valamennyire a mechanikai sérülésektől is véd.

A ínvédő ugye csak az utóbbi funkciót látja el, ami nyilván fontos, és akár elég is lehet, mert hát a lábát helyrehozni semmi sem fogja már.

Mégiscsak az alapos bemelegítés, levezetés, inkább alá- mint túlkövetelés, odafigyelés, hűtés védi a ló lábát a leginkább.

2015. szept. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Igazából inkább a sáros-lagyakos időkre gondoltam felrakni, mivel ilyenkor kevesebbet tudom mozgatni és csúszik. Fáslira azért gondoltam mert ínvédőbe(ami lehet egy picit nagy rá)összerúgja (csak) lépésben a lábait, de olvastam hogyha rosszul teszem fel a fáslit akkor többet rontok mint javítok.

2015. szept. 25. 20:56
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

Én inkább azt mondanám amúgy, hogy semmit. Nézd meg, hogy csupaszon hogy bírja, ha nem követelsz tőle sokat, csak hobbira kell, és ott is normálisan felépítve az edzést, bírnia kellene.

Ha mégsem, akkor alátéttel fásli, mivel az ínvédő nem védi az ínakat, csak ha íntámaszos.

2015. szept. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ilyen jó lenne hobbira,terepre? És miért jó ha a bokájánál hosszabb?

[link]

2015. szept. 26. 16:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Katasztrófa, ahogy a képen fel van téve, de egyébként azért, mert a csűd alá le kell vinni, így azt is védi.


A hátuljára egyébként szvsz tehetsz ínvédőt, én is ilyen gyorsfáslit használtam, de ha az inával volt a probléma, akkor annak pont semmit nem fog csinálni. Nem árt, ha van, mert sosem tudni, hogy mikor jön egy rossz lépés - és ugyan ez vonatkozik a fáslira is - de a sérülése szempontjából nem igazán mérvadó.

2015. szept. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem ínsérült lovam van. Ha időm engedi akkor fáslizom, de amúgy az Acavallo Ultimate íntartós ínvédőjét használom. Fontos, hogy ínsérült lónál a csüd alatt is fáslizz, mert így alulról is kap támasztást.
2015. szept. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!