Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy bánjak a csikóval, hogy...

Hogy bánjak a csikóval, hogy megszokjon?

Figyelt kérdés

Lehet fura a kérdésem, de arról lenne szó, hogy ahova járok lovagolni, van egy kancacsikó, ami nagyon "szimpatikus" nekem. Egy rossz mozdulata nincs de közben nagyon kíváncsi, mindenhova jön utánam és lesi mit csinálok.

A gazdája csak tavasszal akarja elkezdeni a belovaglását, de addig gondoltam nem tenne rosszat neki, ha még jobban megszokná a közelségem, esetleg jó kapcsolatot tudnék vele kialakítani, hogyha már megtörtént a betörése, utána én (is) lovagolhassam.

Semmit nem csináltam vele azon kívül, hogy megmutattam neki az ápoló felszereléseket, keféket, (amit kifejezetten szeretett és kért ha kipróbáltam rajta, utána békén se akart hagyni, mindig elém állt keresztbe hogy még csináljam) illetve megnéztem mit lép, ha kérem a lábait, mintha kiakarnám kaparni a patáját (nem kapartam ki, csak felemeltem a lábait) és nagyon szépen adta őket. Ezeken kívül mást még nem csináltam vele, főleg, hogy a gazdája beleegyezése nélkül meg se tenném. De nagyon kezd a szívemhez nőni, ezért szeretnék még jobb kapcsolatot vele, esetleg még ilyen kis alap dolgokhoz hozzászoktatni, mondjuk kötőfék, vezetés... De nem akarom elsietni.

Szerintetek mit csinálhatnék még vele? Egyáltalán jó ötlet, hogy a pucolást elvégzem és láb-adást gyakoroltatom vele? Hozzáteszem, nem vagyok kezdő, de csikóval még nem volt dolgom, ezért nem szeretnék semmi olyat tenni, ami későbbiekben árthat neki.


Ebben szeretnék tanácsot kérni, akinek már volt ilyen/hasonló helyzete, mit és hogyan csinált/kezdett megismertetni vele?



2015. szept. 30. 12:19
 1/2 anonim ***** válasza:

mennyi idős a csikó? elég furán írod le, tavasszal akarja kezdeni, de még a csikó nem is vezethető..

amúgy legelőször kérdezd meg a gazdáját, hogy nem bánná e ha foglalkoznál vele. ha belemegy, akkor addig az alap dolgokat jó ha megtanulja, ilyen a pucolás, vezetés, lábfeladás. mutass meg neki minél több idegen dolgot, mutasd meg neki hogy nem kell félnie pl egy zacskótól. ha elég idős már hozzá akkor pedig zablához is lehet szoktatni, a hátára egy nyeregalátétet is tehetsz, hogy megnézd mennyire viseli jól. így belovaglásnl már könnyebb lesz a tulaj dolga, mert nem azzal kell foglalkozni hogy le akarja magáról rázni, hanem már lehet ténylegesen a lovaglásra fordítani az időt. meg persze futószár, de ez is csak akkor, ha elég idős hozzá, különben többet ártasz mint használsz :)

2015. szept. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért nem annyira egyedi eset, hogy a csikó kint van ménesben, és a belovaglás pillanatáig nem ismer alapvető dolgokat, mint a vezethetőség, stb.

Szerintem kérdezd meg a tulajt, hogy foglalkozhatsz-e a lóval, és majd ő megmondja, hogy mit csinálhatsz, avagy mit nem. Ha ez a részlet kiderül, szerintem akkor kérdezz újra, hogy ezt vagy azt hogy csináld, emrt így kicsit felemás, mert mondhatunk akármit, ha azt nem mered megtenni, vagy nem teheted meg, stb-stb.


Én amúgy azt szoktam az elején megtanítani nekik, hogy nyomásnak engedjenek, így pl. fara vagy az eleje elléptetése, vagy nyomás a tarkón, stb-stb.

2015. szept. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!