Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágtába hogy kell bele engedte...

Vágtába hogy kell bele engedtetni?

Figyelt kérdés
Milyen szársegitség,csizma segítség kell? Lépésben ügetésbe enged.

2015. szept. 30. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Vagtaba beugratni?

Laza szar es csizmat neki. Nem nagy varszslat.

2015. szept. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Hát, pedig nagyobb varázslat, mert így lehet, hogy csak gyorsabban fog ügetni.. Így max. terepen működik, ha megy a ló a többiek után, vagy Lajos bácsinál vidéken, hazafelé a kocsmából..
2015. szept. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Madodik. Ultel te mar lovon? O.o tudod. Azon , amelyiknek negy laba van es nyerit.
2015. szept. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Ja, tényleg, a LÓ!!! Így már rémlik valami. Pár évet eltöltöttem lóháton..
2015. szept. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

A másodiknak van igaza. A jól idomított ló arra nem fog vágtába beugrani, hogy odaengeded a szárat és elkezded rúgni mint állat, legfeljebb egy ponton annyira nem fogja érteni, hogy kínjában vagy beugrik, vagy lerak...


Bár én abban sem vagyok biztos, hogy a kérdés a vágtába beugatásra vonatkozik, szerintem az engedtetés más értelemben szerepel. Akkor meg ugyanúgy, mint lépésben, ügetésben, megfelelő előkészítéssel.

2015. szept. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem itt arról van szó h feszes a ló és h engedtesse keretbe h támaszkodjon.


Vágtában van több lendület ezért könnyebb. Külső szár megtart,belső lazítgat,megtartod és engeded,közben csizmával hozzázársz,derekaddal tolod,emeled az elejét,belső kezed feljebb emeled. Ha nagyon merev akkor külső -belső állítás is mehet,akár körön, vagy átváltás másik kézre ellenvágtába marad,utána vissza átlón kézvágtára.Egyszerű ugrásváltásokkal csinálhatsz 3 ívű kígyóvonalakat. Ezek mind ellazítják , áthajlítják a lovat.

2015. szept. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Én "kattogni" szoktam neki beszélek neki valamit és ha úgyvan kicsit megsarkalom, bár nem mindig attól függ melyik lovon vagyok..
2015. okt. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vágta: külső csizmád egy tenyérnyivel a heveder mögé húzod, azt megtartod(körön fordítod), lazán tartod a szárát, engeded hogy menjen, a külső száron feszesen megtartod(hogy ne menjen el a vállán)...stb.

Kérj segítséget edzőtől, internetről nem lehet megtanulni jól lovagolni.

2017. ápr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!