Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen nyerget, illetve...

Milyen nyerget, illetve kengyelt javasoltok?

Figyelt kérdés
Sokat dolgozunk pályán a lovammal, de rengeteget vagyunk terepen, dimbes-dombos helyeken. A mostani nyergem jó a lóra, de nekem nagyon kényelmetlen, a kengyelből meg rendszeresen kicsúszik a lábam, hogyha elkap minket egy eső, és vizes lesz (az előző tulaj adta a cuccokat). Nyerget tudok vneni újat is, most - szerencsére - a pénz nem akadály, de egy jó használt is rendben lenne. Milyet ajánlanátok? Univerzális vagy túra/távlovas? ÉS nektek milyen kengyel vált be?
2015. okt. 2. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem a kengyellel lehet a baj. Vagy a kengyelgumi rossz vagy a cipőd talpa. Pályán mit dolgoztok? Ha nem ugrasz jó a díjlovas , terepen is jobban ültet egy gagyi univerzálisnál . Ha lenne rá pénzem stübben vagy kiffer nyerget vennék.
2015. okt. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pályán nagyon sok patanyomfigurát, meg futószárazni szoktunk. A távlovas nyergen azért gondolkozom, mert iszonyú sokat megyünk terepre.
2015. okt. 2. 12:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Mivel én díjlovagolok nekem díjlovas nyergem van, de elég furán szoktak rám nézni, mikor azzal megyek terepre :D De én nagyon szeretem, jól ültem. Viszont ha nem díjlovagolsz én inkább egy jobb fajtájú univerzálisat ajánlanék. :)

A kengyellel kapcsolatban igaza van az előző válaszolónak, valószínűleg a kengyelgumival lesz a gond. Nekem is sokat kicsúszott a lábam, főleg ha mondjuk homokról szálltam fel, és homokas maradt a cipő talpa. Azóta beszereztem egy ilyet: [link] Mióta ilyenem van egyszer sem csúszott ki a lábam a kengyelből.

De ez a fajta is nagyon jó: [link] Csak ennél arra kell figyelni, hogy a "sajtreszelő" hosszú távon sajnos kikezdi a cipő talpát, viszont egyáltalán nem csúszik. :)

2015. okt. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kengyel kicsúszásra: Vagy nem jó a cipőd, vagy rosszul tartod a lábad. Nekem sima univ nyergem volt, szép nagy ülőfelülettel, kényelmes volt az én valagamnak is, illetve a lónak is (spékeltük a luxust egy kis nyeregpárnával, isteni). Kengyelt pedig vagy műanyagot, vagy mágneses biztonsági acélt ajánlok.
2015. okt. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kengyelből én a billenőset preferálom, mert segít jó pozícióba tartani a lábad, na meg a bokádat is kíméli. Nyeregből egy jó univerzális elég, esetleg az sem gáz, ha van rajta pár karika, ha sokat terepezel.

Viszont attól, hogy terepen sokat kóricálsz még a távlovaglástól messze állsz. Ha nem arab a lovad, akkor esélytelen vagy. Ok lelovaglod mondjuk a 40 km-t, de akik jó időket mennek azoknak az átlag 2 óra-2 óra 15 perc körül vannak. Azért oda kell tempó,meg állóképesség rendesen. Ha eleinte 20 km-en indulsz akkor is 1 óra közelébe kell lenned.

2015. okt. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó: félreírtam, nem távlovast akartam, sorry :) Túranyeregre gondoltam.

A billenős kengyel konkrétan mit takar?

2015. okt. 2. 12:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is díjlovas nyeregben járok terepre, úgy 3 óra után szoktam elkezdeni érezni a hátsómat. Hacsak nincsenek felesleges félmilláid, én egy jobb márkájú használt nyerget néznék (ami mondjuk túrában elég nehéz) és a fennmaradó összegből a lóra tudod igazíttatni.


A kengyelről: egy durvább gumit vennék bele első körben, ha nincs benne, vagy kopott.

Billenősen sztem azt érti, aminek a talprésze előre-hátra billen.

2015. okt. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én helyesen tartom a lábam, helyes kengyelhossz mellett, és egyik fajta kengyelből sem esik ki a lábam.

Ha új nyerget veszel, akkor azt Neked kell betörni, ami sok kényelmetlen pillanatot fog okozni. Használt, de jó állapotú nyerget vegyél. Univerzális a számodra a legmegfelelőbb.

2015. okt. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!