Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnám megoldani?

Hogyan tudnám megoldani?

Figyelt kérdés
van egy csikó akit 1 évesen nekem adnak a barátomék..és a csikót szeretném betanítani az ő segítségükkel.. Lehetséges mind ez?

2015. okt. 4. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ha van kellő tapasztalatotok a fiatal lovak idomítása terén, akkor persze.
2015. okt. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha megvan a szükséges jártasság, és tapasztalat, értsd van a belovaglás terén szerzett tudásod ( NEM "BEÜLÉS" BELOVAGLÁS !!!!!) akkor. Különben nem ajánlom mert te is nagyon könnyen pórul járhatsz, illetve a lovat is tönkretetszed.
2015. okt. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem..Dehs egítségül lennének a régi gndozói a barátomék és küldönben meg akkor 1 éve lennénk egymással a lóval
2015. okt. 4. 11:18
 4/7 anonim ***** válasza:

Az teljesen mindegy.

Itt a szaktudásról van szó, ha nem tudod, inkább ne próbáld a saját és a ló érdekében.

Nem mellékest csak 4 éves kortól lovagolunk be, egy 1 éves még fejletlen izomzatú.

Inkább lábfelvétel, szerszám gyakorlatok legyenek , a belovaglást pedig bízd egy profira.

2015. okt. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem is gondoltam olyanra hogy 1 évesen belovalom a lovat :) És hát már nemazért de eldöntöttük és megvesszük, ma is mi volt: Vezetgettem 2 kör aztá jött mellettem ráadásul követ mindenhová (amikor úgy van) és nagyon sokat avgyok vele
2015. okt. 4. 18:19
 6/7 anonim ***** válasza:

3-4 éves koráig felesleges a belovagláson gondolkodni.

Most amit tudnia kell: bírja a vezetést, pucolást, kikötést (boxban is és egyedül is), adja fel mind a 4 lábát, lehessen körmölni, jó ha jóban van a vízzel.

Lehet tompítani dolgokra, pl rávezetheted nagy nylonra, letakarhatod, akár zörgős dolgokkal is, szoktathatod szűk helyekhez is. Futószárral rá ér ismerkedni 2 éves kora körül.

Egy a lényeg, ne hagyd, hogy a fejedre nőjön, mert abból jó nem lesz.

2015. okt. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem...Már 1 hónapja vagyok vele <3
2015. okt. 4. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!