Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Baj ha vágta közben nagyon...

Baj ha vágta közben nagyon pattogok?

Figyelt kérdés
Már régóta lovagolok, de eddig sosem volt gondom, hogy nagyon pattogok vágta közben. Most egy másik oktatónál vagyok, és terepen már háromszor vágtáztam, de szerinte nagyon pattogok, és visszatett futószárra. Az nagy gond, hogyha eléggé pattogok? :/ Mostmár korrigáltam, és jobban csinálom, de eddig nem tudtam, hogy nagy baj, ha pattogok.
2015. okt. 4. 13:54
 1/9 Szandi Vanin válasza:
61%
Hát ha a lónak nem akarsz fájdalmat okozni akkor inkább vedd fel a ritmusát a lónak....
2015. okt. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És ha terepen kikönnyítesz vágtában?
2015. okt. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Baj. Leesel, tönkreteszed a ló hátát és sorolhatom még. Alap, hogy nem pattogunk. Ülj bele a a nyeregbe, vagy menj vadászban. Ott viszont nem ülhetsz.

Nem csak ő, de mindenki más is visszarakott volna futóra. De mivel ő ennyire foglalkozik veled, tuti pikk, pakk rádneveli, hogy beleszorítsd magad a nyeregbe.

Hallgass rá és nem lesz gond. Nem akar rosszat.

2015. okt. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Úgy mondod, mintha bajom lenne a futószárral, pedig korántsem. De ha mostantól nem pattogok, ugye majd visszamegyek terepre?
2015. okt. 4. 17:22
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Hát ha a ló ritmusát felveszed és szorítod a lábbadal a lovat, és jól csinálod akkor ninc baj..
2015. okt. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha megtanultál ülni mehetsz terepre is addig meg semmi keresnivalód lovardán kívül . Ha jól ülsz nyilván majd az oktatód látja és ő felelősségével kivisznek
2015. okt. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Terepen általában kikönnyítve, két pontos üléssel célszerű lovagolni, én csak akkor ülöm ki, ha fel akarom venni lassabb jármódba, de akkor elég 3-4 ütemet leülnöm és már lassít is.

Azért gáz, ha pattogsz, mert konkrétan szétvered a ló hátát (ezen a bariszőrös alátét, se a zselé nem segít), zavarod a mozgását, illetve az ülésbiztonságod se az igazi, nagyobb eséllyel esel le.

2015. okt. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csak eddig nem estem le, azért is kérdezem. De akkor okés, mostmár figyelek hogy jól beleüljek. :)
2015. okt. 6. 19:30
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk azt nem értem, hogy ha új oktatóhoz kerültél, akkor hogy vitt ki terepre, úgy, hogy előtte nem nézte meg, hogyan lovagolsz mind3 jármódban.

Viszont ha későn is, de felismerte, hogy fejleszteni kell és visszatett futószárra, ami sose szégyen.

2015. okt. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!