Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek a segédszára...

Mi a véleményetek a segédszárakról, kikötőszárakról?

Figyelt kérdés
Pozitív, negatív tapasztalat is érdekel.

2015. okt. 5. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Volt olyan lovam ahol kellett, volt ahol csak ártottam volna vele.

A véleményem az, hogy nem viccből vannak kitalálva, ha indokolt akkor igenis használnám, de attól egyenesen a szélütés kerülget, mikor feleslegesen van a ló teleaggatva mindennel.Ha indokolt legyen, ha nem akkor inkább kerülném ezek használatát.

Nem segédszártól lesz jobb egy lovas, szóval ugyanolyan szakavatottabb kezekbe valók, akár a sarkantyú vagy akár a speciálisabb zablák.

2015. okt. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Futószárazáshoz jók vagy kezdő lovasnál de egyébként értelmetlen és csak merevebb lesz a ló ha leveszed róla. Álkeretbe behúzzák a lovat veiroterrel is aztán odavannak h kereken megy a ló,leveszi róla és egy kiskört nem tud végrehajtani anélkül h belefeszülne a ló. a kikötőszár meg kimondottan szar amikor lobog és üti a ló száját,beleránt a zablába. Maximum futószáron jók ha nincs kapicán vagy gyerekeknek szokták feltenni a kikötőt,de a hosszútávú rendszeres használatuk nem jó idomításhoz, csak jó parasztvakításnak h beletolja a lovat egy hamis krágliba és azt hiszi jól támaszkodik a lova..
2015. okt. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is a második véleményét osztom. Az esetek nagy többségében ezek a szárak nem kellenek. Amikor mégis, akkor csakis olyan tapasztalt lovas kezébe valóak, aki talán picivel több idő altt, de magától is tudja orvosolni a helyzetet. Ergo ha szükséged van rá, az többnyire azt jelenti, hogy nem vagy elég képzett még az adott lóhoz.

Nyilván mint mindenben, ebben is lehetnek kivételek, például ha ide soroljuk a martingált, az lehet jó dolog, ha tényleg kell. A gumikarikás kikötőt én max gyereknél rakom fel futószárra, de simá kezdő lovasnál már nem, gyereket pedig nem szívesen ültetek a lovamra. A legtöbb segéd- pót és atyaúristen szártól én amúgy nem vagyok elájulva, inkább hátrányát látom soknak.

2015. okt. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kikötő semmiféleképp, mert én úgy gondolom, hogy egy merev, érzéketlen valami, a lovas a kezével folyamatosan kommunikál a lóval, erre egy odakötött szíj nem képes. A ló enged neki, mert más választása nincs, azonban erre az engedésre kézzel is rá lehet venni a lovat és azonnal lehet jutalmazni is azzal, hogy mi is engedünk. Ez egy kikötőnél ugye lehetetlen.


A weirotert pedig azért nem tartom jó ötletlenk, mert a lovasok 99%-a összehúzza vele a lovat, ami megint csak arra jó, hogy "kereken" menjen. Igen, elöl, hátul meg semmi. Szerintem sokkal nehezebb korrektül lovagolni vele, mint nélküle.


Nyilván vannak olyan etalonok, akik képesek ezeket az eszközöket használni, de amiket én a földi halandóknál látok, azok számomra csak elrettentő példaként funkcionálnak.

Kezdőnél sem tartom jó ötletnek a kikötőt, mert amíg nincs minimális ülése, addig maradjon futószáron, ha meg van, akkor meg tudja fogni a szárakat, mást egy ideig úgysem kell csinálnia, az érzés, a felvételek, a félfelvétel, a megtartás, stb. érzése majd később jön.

2015. okt. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!