Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kaptam egy 140 cm- es pónit...

Kaptam egy 140 cm- es pónit 164 cm vagyok és 60 kg. Elbír?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és a fent említett dolog érdekelne nem szeretném megterhelni! Lovagolhatok én még rajta vagy nehéz lennék neki?
2015. okt. 6. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Hány éves a póni? Inkább egy szakértőt kérdezz, de én azt mondanám, hogy inkább vigyázz rá addig is (ne ülj rá)
2015. okt. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
Egy 600-700kgs ló bír el egy 90kgs embert, egy 120kgstól már baja lesz a hátának. Előző vagyok
2015. okt. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
El kell, hogy bírjon, én Haflingin szoktam ülni (tudom, nem póni, hanem kisló), ami úgy 145 körül van, + a western nyereg, ami nem túl könnyű és én 68 kg vagyok.
2015. okt. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha ló egészségileg rendben van, a lábai és a háta jó, valamint lovaglás után sem látszik rajta az, hogy ez megerőltető lenne neki, akkor igen, elbír.
2015. okt. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 piriiiii ***** válasza:
Normális esetben el kellene bírnia.
2015. okt. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én pónim 138 cm bottal (146 szalaggal), én 165 centi vagyok és 51 kiló, nyereggel együtt 58 kiló. Engem simán elbír, szerintem téged is, de attól függ, hogy milyen a testalkata. Madárcsontú, vagy zömök? Mert a huculok sem nagyobbak mint 140 cm, mégis egy megtermett férfit is elvisznek, mert erős csontú, zömök lovak. Azonban egy vékony csontozatú welshről ez már nem mondható el.
2015. okt. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Általánosságban elmondható, hogy a testsúlyuk 20 %-át bírják el kényelmesen.
2015. okt. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A klasszikus iskola elvei szerint ahhoz, hogy ideális tudj kézen is dolgozni a lóval, a ló legyen 20 centivel alacsonyabb, mint a lovasa. Tehát pont jó méretben van, hacsak nincs kórosan lesoványodva, vagy leépülve izomzatilag, simán bíria kell. Ha nincs olyan kondiban, akkor futószáras és kézen történő munkával lassan haladva formába tudod hozi hozzá.
2015. okt. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!