Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kíváncsi lennék, azoknak a...

Kíváncsi lennék, azoknak a kiskorúaknak az indokaira, akik naponta felrakják a "valahogy lovat szüleimtől" kérdéseket?

Figyelt kérdés

Ennyire nem foglakpztok vele, hogy a ló és tartása rengeteg pénz. Vagy még nem értitek?

Sokszor indok, hogy X éve (legyakrabban 4) lovagoltok. Megy, hogy tudtok nyergelni, kantározni. És az örök kedvenc a lenne helye (általában 5x5 és 15x15 méter között írjátok).

Ilyen okok mellett miért követeltek lovat, mikor nem tudjatok valójában mit jelent a fenntartás.



2015. okt. 6. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyilván nem tudják felfogni, mivel gyerekek.

Én mondjuk valahogy fel tudtam, sosem könyörögtem lóért, mert 10 évesen is tudtam, hogy jó, ha kenyérre futja hó végén. Így maradt a más lován való ingyen lovacskázás, de ma már mások a gyerekek...


Szerencsére pénzük nincs, jó esetben ha kapnak is lovat, amivel szvsz semmi baj nincs, bértartásba kerül és lesz megfelelő edzői háttér, illetve anyuka, apuka nem lesz okosabb, mint a szakemberek...

2015. okt. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hogy másnak mi a motivációja, nem tudom. Én is nagyon szerettem volna lovat, minden vágyam ez volt, és bár tisztában voltam vele, hogy se pénzünk, se helyünk rá, ez érzelmi szinten nem győzött meg, a vágyakozást nem szüntette meg.

Sokszor felhoztam a szüleimnek, hogy milyen jó lenne... ők pedig mindannyiszor (gondolom, fájó szívvel) mondták, hogy nem engedhetjük meg magunknak. Szomorú voltam, de sose fajult a dolog könyörgésig, érzelmi zsarolásig.


Aztán biztos vannak olyanok is, akik tényleg csettintésre megkaptak mindent a szüleiktől, és most épp a ló lenne a soros, de a szülők mégse teljesen hülyék.

2015. okt. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy azert akar hogy tudjon vele villogni. Vagy mert baratninek vagy osztalytarsnak van es hogy milyen menő ha van egy lovad.
2015. okt. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Manapság legtöbbször már divatból tartanak lovat, egy ideig jó ,aztán megunják. Én lassan 10 éve várok egy saját lóra, és még várhatok is vele:)
2015. okt. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!