Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen időközönként kell...

Milyen időközönként kell oltatni a lovat herpeszre?

Figyelt kérdés
Hallottam már 3hónapot,s félévet is. Az orvosoknak is megoszlik a véleményük.
2015. okt. 6. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Alapimmunizálás + fél évente, de ha még a dokik véleménye is megoszlik, akkor tulajdonképpen rád van bízva. Ha biztosra mész, akkor oltatsz évente négyszer, én passzolom, hogy mi az oka a sűrűbb/ritkább javaslatoknak.
2015. okt. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem abban rejlik a véleménnykülönbség, hogy általában a lovakat nemigen oltjuk herpeszre, mert gyakran kell ismételni, drága, és igazából ha nincs oltva, sem történik semmi. Ezért általában csak vemhes kancát szokás oltani, azt a vemhesség alatt 2× kell, illetve általában ajánlott a csikót is oltani 4 hónapos kora körül, azt egyszer ismételni kell, 6 hónapos korában (és ha biztosra akarunk menni, akkor be kell adni egy harmadikat is, azt 10 hónapos korában).
2015. okt. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utolsó: ha nincs oltva se történik semmi.....Hát igen, a herpesz NEM ugyan az mint az embernél a nemi betegség vagy a szájon lévő herpesz. Én évente 1x oltatom őket herpeszre, maga a betegséget a ló akkor is meg kapja ha esetleg más idegen lóval kerül össze, csak nem biztos hogy meg is támadja a betegség. Egyébként , állt. elpuszul a ló hamar ha megbetegszik. Ill. a vírus maga eléggé könnyen "álcázza" magát a szervezetben így a szerevezet magától nehezen tudja legyőzni. Évente 1x szerintem érdemes....nem olcsó igaz, de szerintem akinek lova van számolnia kell az anyagiakkal ami nem kevés...
2015. okt. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Évente eggyel kitörölheted. Ezt az oltást három havonta kell adni mert nagyon rövidtávú a hatása. Szóval így kalkulálj, és a ló általában nem pusztull bele. Az esetek nagy többségében már eleve hordozza a vírust, de csak vemhes kancánál kavar be, annál vetéléshez vezet.
2015. okt. 11. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!