Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem megy a vágta (? )

Nem megy a vágta (? )

Figyelt kérdés
19 éves vagyok és már 5 éve lovagolok . Jelenleg ott tartok hogy minden megy kivéve a vágtát . Eddig 4x lovagoltam . 2 x ment is futoszáron ( ennek 2 éve ) majd 1 éve egyedül mentem de leestem és kórházba vittek agyrázkódással . Ma pedig újra voltam de futoszáron viszont azt éreztem hogy nekem ez gyors és egyedül nem merném.. Az edzőm azt akarta hogy egyedül menjek mert szerinte menne nekem de nem mertem .. Hogy csináljam ? És szerintetek ez mostmár inkább csak önbizalom kérdése és ha azt mondja menjek egyedül akkor menjek ? 19/L
2015. okt. 7. 19:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Jól értem, eddig összesen 4x lovagoltál? Nem kellene azt a vágtát erőltetni, keress másik edzőt.
2015. okt. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

No ácsi. Aki azt mondja, hogy 5 éve lovagol az alatt azt értjük, hogy legalább hetente-2 hetente lóra ül és lovagol.

Ha most te 4x ültél lovon abból 2x futószáron, majd 1 év kihagyás után szabadon mész... elég nagy felelőtlenség volt az oktató részéről,hogy elengedett, meg is lett az eredménye.

Most meg újra futószáron próbálkozol és csodálkozol, ha nem megy?

Tessék keresni egy normális oktatót/edzőt, aki el nem enged szabadon, míg nem lovagolsz mindhárom jármódban futószáron elengedett kézzel. Megfelelő ülésbiztonság nélkül megint a kórházat kockáztatod.

2015. okt. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Ezek az 5 éve lovagolok de még a vágta nem megy ezek olyan siralmas dolgok.. Ha valaki 5 év alatt nem képes látni h mi a jó és mi a rossz oktatás ,nem tudja megválasztani a jó lovardát az meg is érdemli a sorsát. Ez nem csak önbizalom kérdése, jobb lenne megint futószáron kezdeni. De nem értem mi értelme ,kimondom őszintén a fájó igazságot minden lenézés meg rosszindulat nélkül h belőled már nehéz lenne jó lovast csinálni ha 5 évig csak a hülyeség ment.
2015. okt. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Szerintem simán lehet belőle jó lovas, egy jó edző mellett. És gonodlom úgy értette, hogy 5 éve lovagol, de csak 4× vágtázott. Ebben az esetben mondjuk én se értem, miér kéne szabadszáron menned, egyátlalán, hogy maradt ki 4 év tényleges lovaglás során a vágtamunka. Válts lovardát, mert ez nem csak önbizalom kérdése, hanem a professzionalizmus teljes hiány is.
2015. okt. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
5 éve folyamatosan lovagolok 4 x vagtaztam csak .
2015. okt. 7. 21:04
 6/21 A kérdező kommentje:
Azert nem haladtam mert láttam hogy rosszak az oktatók és ezért sok lovardát megjártam . Ahol leestem ott meg a legrosszabb volt az oktató ..
2015. okt. 7. 21:05
 7/21 anonim ***** válasza:
És 5 év alatt egy normális lovardába sem sikerült bemenni csak a rosszakba? ez is egy érdekes dolog..
2015. okt. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"minden megy kivéve a vágtát"

19 éves létedre nyitottál már ki akár csak egyetlen szakkönyvet, ne adj isten lovas újságot, hogy felnőtt létedre egy minimális szinten képben legyél azzal, hogy mi a lovaglás? Vagy neked 5 év lovaglás után mégis mi az a "minden"??

És légy szíves ne nevezd az ilyet edzőnek...


Menj el egy olyan helyre, ahol EDZŐ dolgozik, ő is és a lovasai is versenyeznek és eredményesek.


Jesszus, egyre rosszabb a helyzet...

2015. okt. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Najó gondoltam hogy csak rosszakat tudnak majd írni az emberek. Igen nyitottam ki már Lovas könyvet , már nagyon sok lovas könyvet olvastam mert szeretem .. Ha nem tudod akkor ne mond
2015. okt. 8. 08:15
 10/21 A kérdező kommentje:
Jó lenne ha valaki a kérdésre válaszolna ..
2015. okt. 8. 10:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!