Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem megy a vágta (? )

Nem megy a vágta (? )

Figyelt kérdés
19 éves vagyok és már 5 éve lovagolok . Jelenleg ott tartok hogy minden megy kivéve a vágtát . Eddig 4x lovagoltam . 2 x ment is futoszáron ( ennek 2 éve ) majd 1 éve egyedül mentem de leestem és kórházba vittek agyrázkódással . Ma pedig újra voltam de futoszáron viszont azt éreztem hogy nekem ez gyors és egyedül nem merném.. Az edzőm azt akarta hogy egyedül menjek mert szerinte menne nekem de nem mertem .. Hogy csináljam ? És szerintetek ez mostmár inkább csak önbizalom kérdése és ha azt mondja menjek egyedül akkor menjek ? 19/L
2015. okt. 7. 19:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Hát figyelj..bíznod kell magadban...s ez hülyeség volt kirakni kérdésnek, mert ebben mi nem tudunk segíteni!
2015. okt. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

1). Ha szeretnél normális választ, akkor légy szíves érthetőbben fogalmazz a kérdésedben (a jövőben is)

Tehát: 5 éve heti szinten lovagolok, de ez idő alatt 4x próbálkoztam a vágtával.


Erre csak annyit tudok mondani, hogy keresni kell egy normális helyet, ahol elkezdenek veled foglalkozni a kezdetektől, a legjobb lenne voltige hevederben átvenni az alapokat és elkezdeni a vágtát, majd ezt átültetni nyeregben való kengyel nélküli és kengyeles lovaglásra.

Ha megvan a kellő ülésbiztonságod, akkor lehet szépen szabadon gyakorlatozni és gyakorolni a vágtát. Ha tudod, hogy olyan ülésed van, hogy a kezeddel bármit csinálhatsz, akkor nagyobb lesz az önbizalmad és nem fogsz félni a vágtától.


2.) Ahhoz, hogy egy ilyen helyet találj, el kell kezdened keresgélni a környéken, kérdezgetni helyi lovasokat. Esetleg, ha itt megírod, hogy merre laksz és mennyit vagy hajlandó utazni, lehet mi is tudunk ajánlani jó helyet/edzőt, amit érdemes felkeresni.

2015. okt. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
erre mit lehet válaszolni? Válaszoltunk, keress egy jó lovardát ahol van fejlődési lehetőség,ez az egésznek a kulcsa. Helyetted nem tudunk megtanulni lovagolni,mégis milyen választ vársz,mit szeretnél,mit csináljunk ezzel a kérdéssel?
2015. okt. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
A lovarda ahol vagyok az most jó. Az edzőmben megbizom és ő is bennem . Szerinte menne de én félek egyedül vágtázni. Igazából azzal van a bajom hogy nem tudom hogy tartsam a kezem és félek hogy kiesik a lábam a kengyelből .
2015. okt. 8. 13:11
 15/21 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy egy normális helyen futószáron vágtázol először, jó esetben kengyel nélkül, kapaszkodóval és akkor nem kell ilyenektől félned.
2015. okt. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Jó edző nem mondja azt a engyedik alkalomnál, pláne ha félsz, és nincs ülésbiztonságod, hogy na most már menj szabadszáron. Az ilyen edző nem bízik benned, hanem szarik rád - menjél egyedül, szabadon, akkor neki nme kell ott állnia a kör közepén, és ráadásul egyzerre oktathat 2-3 embert is, ergo annyival több pénzt kap. Ez nem bizalom, ez egyszerű kizsákmányolás. És szerintem erről van szó - mert sok más magyarázatot nem látok arra, miért mondaná, hogy menj szabadszáron, aztán majd lesz valami, hajrá.
2015. okt. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Hát persze, mert egyrészt senki nem szeret visszamenni, mert azt mindenki visszaesésként éli meg (mintha a lovaglásban az lenne a legnagyobb sikerélmény, hogy szabadon vágtázik valaki), a másik meg, hogy anyagilag jobban megéri osztályba berakni évekre úgy, hogy nem tud vágtázni - és közben abban a hitben hagyni, hogy "mindent tud, csak a vágtát nem". Szomorú.
2015. okt. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Ezek magánórák és nála csak fél éve vagyok és most először mondta hogy vágtázzak.
2015. okt. 10. 09:10
 19/21 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélj vele, hogy miért nem akarod, és csináljatok ügetésben és lépésbe különböző gyakorlatokat, hogy visszanyerd az önbizalmadat, és fejleszd a tudásod! De ha nem megy a vágta nem csodálom, hisz még csak 4x voltál. De az viszont elég jó, hogy ilyen hamar vágtáztál és el merted kezdeni.
2015. okt. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Látom, hogy nem vagy elégedett a válaszokkal, úgyhogy válaszolok.

Normális, hogy egy baleset után tartasz a vágtától, nem akarlak elszomorítani, de akármilyen profi lovas vagy, mindig megtörténhet, hogy leesel. Az első esés, mindig meghatározó, ha akkor erőt veszel magadon, utána már fel sem fogod venni, ha csak "lecsúszol" a lóról. Szerintem nem kell a nulláról kezdeni, csak próbáld meg még egyszer. A kengyel probléma egyszerű: ha kiesik, nem esel pánikba rászorítasz mindeneddel, amiddel csak éred az oldalát, és megkeresed a kengyelt. Annyi a lényeg, hogy ne ess pánikba, mert én azt vallom, hogy a leesés fejben dől el, amíg azt mantrázod, hogy kitartasz, addig kitartasz, amikor viszont bepánikolsz, utána csak a szentlélek tart ott. Próbáld meg megéri! Sok szerencsét kívánok! :)

2015. okt. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!