Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Póni felhízlalása?

Póni felhízlalása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Barátnőm pár hónapja vett egy pónit.Az az igazság hogy 1 éve sincs hogy elkezdett lovagolni meg egyáltán hogy ebbe a lovas környezetbe bekerült így bár sokat tanult az etetésével kapcsolatosan bizonytalan.A pónit azért vette meg mert rettentően rossz helyen volt szörnyen bánrak vele.Nyár eleje óta bértartásban van a póni lassan 5 hónapja.Voltam kint vele többször és utólag szóba hoztam hogy szinte semmit nem hízott szerintem.Azt mondta hogy a lovardában szinte kikérte már mindenki véleményét van aki a pónitápra esküszik volt aki a kukoricát ajánlotta volt aki azt mondta tilos kukoricát adni neki,és volt aki azt mondta hogy mivel még csikó ezért nem hízik.Ha jól tudom 3 éves lesz.Szegény összezavarodott és nem tudja melyik lenne a jó választás.Meg mondta hogy vár is hátha azért elkezd hízni.Meg azt mondták neki hogy mivel csődör azért se hízik gyorsan.Mondtam neki hogy utána járok és segítek hiszen én is nagyon megszerettem a pónit és neki köszönhetően nem félek már annyira a lovaktól.Ìgy tanácsot szeretnék kérni hogy mivel lehetne felhízlalni?

Welsh póni nem tudom hogy kell szakszerűen írni de azt szokták mondani hogy a legmagasabb típusú.3 éves lesz.Nem lovagolják nincs kocsiztatva.Futószárazni szokták mindennap.Nincs lehetősége legelőn lenni

de kiszokták vinni egy héten 2x kb.Ha jól tudom a villanypásztor rossz ezért nem tudják kiengedni.A barátnőm most suli miatt csak hétvégén jár le de van amikor csütörtökön is megy és akkor ő is szokta vinni legelni.Egyébként a lovászt megkérték hogy futószárazza meg ilyenek.Szóval ennyit kell tudni róla Mit tanácsoltok?



2015. okt. 8. 10:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

1. Mennyire sovány,hogy hizlalni kell?

2. Mit mond az állatorvos? Csak,mert lehet,hogy betegség miatt nem hízik.

3. Egy lovardában nincs senki aki értene egy ló táplálásához?????WTF???? Milyen vágóhídi prosztó hely az????

2015. okt. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nyugi én is ki vagyok pedig nem az én lovam..Akárhányszor mentem alig volt széna elöttük.Ha jól tudom napi 2x adnak a póninak valami müzlit ahogy ők hívják.A lovakkal kapcsolatosan pedig az összes ló jó állapotban van aki a másik lovardához tartozik vagy csak bértartó viszont akihez jár a lány lovagolni annak a nőnek voltak soványak a lovai.Múlthéten derült ki az is hogy az árpa amit rendeltek a póninak "nem érkezett meg " nem adták oda.Így most saját kezükbe akarják venni a dolgot ezért is kéne valami hasznos tanács.Nem kóros sovány de a normáltól messze áll.És TELJESEN egészséges..
2015. okt. 8. 11:27
 3/17 anonim ***** válasza:
Akkor vigye máshová,mert ez azt jelenti,hogy keveset kap,mert spórol a bértartó.
2015. okt. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Régen:


Ha a ló túl sovány: adj neki többet enni.


És ma:


Ess pánikba és vedd meg a bolygón forgalomban lévő összes súlynövelő táplálékkiegészítőt. A lovat fogd drága diétára, melyet egy internetes fórumon javasoltak. Várj eredményeket 2-3 héten belül.


A régieket kell megfogadni. [link]


És a kukorica jó neki, mert hízlal.

2015. okt. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Széna kell neki korlátlan mennyiségben, illetve mi a Bázis lótápra esküszünk, illetve ha mozgatva is van, akkor egy kis zab mellé. Nagyon szépen kikerekedik tőle a ló. A kukorica is jó, de abból csak keveset szoktunk adni, mert nagy a fűtőértéke, és még ebben az őszi jó időben képes minimál munkától habosra izzadni a ló (legalább is a miénk, ráadásul nem ideges).
2015. okt. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A barátnőm nem ilyen mai csilovili elkényeztetett lovas mint a legtöbb mai lány.De szerintem 5 hónap után már lehet kérni segítséget
2015. okt. 8. 15:04
 7/17 anonim ***** válasza:

Én olyan helyen tartanám, ahol ad libitum szénázhat, főleg ha karámba se jut ki. Ettől alapból híznia kellene, emellé érdemes abrakolni. Alapesetben zab, árpa, kis kukoricával, esetleg lucernát is meg lehet próbálni szénában vagy pelletálva beáztatva, a pónik szokták bírni. Az abrakra lehet löttyinteni kezdetben fél deci étolajat és ezt növelni póninak sztem max másfél deciig naponta. Tápot is lehet, de azokban is ezek vannak, csak drágábban.


A probléma szerintem az, hogy azon a helyen úgy néz ki, ez a kis póni ezeket a dolgokat nem fogja megkapni, ha visz is takarmányt, ki tudja, odaadják-e neki.


Emellett legalább a fogait érdemes lenne megnézetni nem-e kell reszeltetni őket, illetve én a magam részéről másik bértartás után néznék vagy ha tehetném, hazavinném vagy ismerőshöz, mert ha a kertben áll, az kb. ugyan olyan, mintha bértartásban állna a boxban egész nap csak nagyobb valószínűséggel kapna enni.


Az, hogy csikó, meg csődör, nem ok arra, hogy nem hízik. Ha több energiát kap, mint amennyit felhasznál és egészséges, akkor hízik, ez törvényszerű.

2015. okt. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs lehetőségük máshova vinni.De hétvégén beszélnek a tulajjal és remélem rendbe jön minden..Köszönöm a segítséget
2015. okt. 8. 19:38
 9/17 anonim ***** válasza:

Hát, ha öt hónapja változatlan a helyzet, akkor nem sok esélyt látok rá.


Feladhattok esetleg hirdetést is, hátha vállalja valaki a tartását, aki amúgy nem hirdeti, hogy bértartással foglalkozik.

A másik, hogy vállalja a gazdája az etetést. Melós, de legalább amit a lónak szán, azt valóban meg is kapja és lehet olcsóbban is kijön, ha csak a boxot bérli.

2015. okt. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A kukorica hízlal és fűt, de én nem adnék neki. Ha sovány, akkor féreghajtás után emelni kell a szénaadagon, ha utána is úgy érzed, akkor az árpa mellé keverhettek kukoricát, de csak lassan, óvtosan emelve az adagon. Táp nem kell neki, legfeljebb nyalósó, az nem árt, ha van.
2015. okt. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!