Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A rajtengedély vizsgán csak...

A rajtengedély vizsgán csak egyszer lehet indulni? (lent több)

Figyelt kérdés
Mondjuk ha valaki átmegy egy díjugratós rajtengedély vizsgán, akkor utána pár évre, indulhat újra, csak éppen, mondjuk a lovastusán?

2015. okt. 9. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Dehogy. Ha mondjuk meghúzhatsz következő alkalommal újra próbálkozhatsz. Barátnőm se ment át, most ősszel újra próbálja.
2015. okt. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha sikeres a vizsga ,nem. Utána indulhatsz hivatalos ugró versenyen ,mi értelme lenne újra vizsgán indulni? Maximum a rev el megegyező szintű versenyen de az már nem a rev hanem egy külön verseny.
2015. okt. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
oké, köszi a válaszokat :)
2015. okt. 10. 14:15
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, úgy értelmeztem ha nem mész át akkor indulhatsz e. :D
2015. okt. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha esetleg más szakágban szeretnél versenyezni akkor kérhetnek elméleti vizsgát (gyakorlatit nem tudom). Legutóbb a távlovasoknál volt ebből bonyodalom az egyik versenyen, mert a díjugrató és díjlovas rev-el is lehet licenszet kiváltani távlovas szakágban, csak volt pár ember, akiket ki kellett zárni, mert nem tudták a szabályokat. Emiatt szigortani fognak, hogy azok indulhassanak, akik ismerik az adott szakág szabályait. Gyakorlati téren egy ugró vagy egy díjlovas többet tud, mert távlovin nem egy agysebészet megcsinálni.
2015. okt. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

1. válaszoló, nembaj, mert ez is hasznos volt nekem :)

És ha átmegy egy díjugrató vizsgán, akkor vehet részt terepversenyen?

2015. okt. 10. 17:32
 7/9 anonim ***** válasza:

MLSZ oldalán fent vannak, hogy miben válthatsz ki licenszt:

díjugrató-lovastusa rajtengedély : licenc váltható :díjugrató, lovastusa, díjlovas, távlovas, western, lovastorna szakágakban

díjlovagló rajtengedély licenc váltható : díjlovas,távlovas, lovastorna, western szakágakba


Ez fog változni 2016.01.01-től, mert a távlovas kikerül ezekből.

Mint látod, ezek közül bármelyikkel indulhatsz military versenyen, sőt a díjugratás hivatalosan díjugratás-lovastusa néven fut.

2015. okt. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jajj bocs félreírtam, szóval ha ugróra mész, akkor mehetsz terepversenyre, díjlovassal nem.
2015. okt. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Értem. Tehát a díjugratás éri meg a legjobban :)

köszi

2015. okt. 10. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!