Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lónak nyereg vagy nyereg...

A lónak nyereg vagy nyereg nélkül kényelmesebb? Történik valami a lóval, ha csak nyereg nélkül lovagolnak vele?

Figyelt kérdés
2015. okt. 10. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Leginkább nyereggel. Sokkal jobban eloszlatja a súlyt, főleg a western nyereg, mint ha szőrén ül rajta az ember, és két kisebb ponton nyomja a hátát. Szerintem nem éri meg állandóan szőrén menni, hamarabb lehet hátfájásos a ló, még akkor is, ha jó a lovas.
2015. okt. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a nyereg jobb a gerincének. Állandó szőrénüléstől ha nehezebb a lovas vagy ha az ülése sem jó,tönkre megy a háta, beejti mindig majd egy idő után
2015. okt. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Inkább nyereggel, mert eloszlatja a súlyt a hátizmokon, míg szőrén a két ülőcsontodon ülsz és a gerinchez is közelebb esnek. Egyszer-egyszer ellovagol így az ember, de hosszútávon sem a lónak, sem neked nem tesz jót.
2015. okt. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
14%
Ez nem annyira igaz..Én szoktam egy héten többször is járni a barátomékhoz lovagolni és mivel a nagy lovon még nem volt nyereg ezért szőrén üljük meg mindig! Semmi baja sincs! Már 8 éves és csak szőrén volt ülve (még mikor megvették azelőtt is) és semmi baja..Szépen megy, nyugodt, semmilyen betegsége sincsen.. Nyereggel tudjuk lehet jobb lenne de amúgy ha csak szőrén ülöd az nem baj! Hidd el..Nincsenek a lónak se fájdalmai..A póni ami 140 cm körül van, rajta sincs soha nyereg 6 éves! És nem szokott rajta nyereg lenni és ugyanaz elmondható róla is mint a nagy lóról! Úgyhogy én azt mondom nem gond ha csak szőrén lovagolsz!Ha úgy látod egy nyereg ára neked sok akkor ne vegyél!Semmi baja nem lesz a lónak se neked, mert így könnyebben átérzed a lónak a mozgását! És a lónak is a nyereg is súly! De mindegy amit eloszlat a nyereg a mi súlyunkon az a nyereg súlya! És persze hidd azt amit a többség mond!:) De én tudom mit beszélek!
2015. okt. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó linkelnél videót hogy hogyan közlekednek azok a lovak lovas alatt? Csak kíváncsiságból.
2015. okt. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!