Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szegény lovak, tudok rajtuk...

Szegény lovak, tudok rajtuk segíteni?

Figyelt kérdés
A barátoméknál van 3 ló.. közülük 1 csikó!Minden nap megvannak járatva!De most hogy csöpörög az eső rá se hederítenek, azaz igen csak van egy póni amit nem tudunk megfogni csak 2-en és ha nem sikerül a barátomnak egyedül megfogni be megy!És ez a többi lónak is veszteség mert nem vannak megjáratva! Én átszoktam menni sűrűn egy héten többször is és ma is megyek, de egyedül 3 lovat megjáratni idő! Nem? És hát egyedül nekem se megy! De ketten mindig sikerül csak amíg én fogom a szerszámokat egy lovaknak nem látható helyen addig ő megfogná, ha tudná! Tanácsokat várok!

2015. okt. 11. 09:52
 1/3 piriiiii ***** válasza:

Nem a Te lovaid. Ilyen szar időben, ahol minden lépés veszélyes és csúszás-esélyes, én se vinném ki őket.

Amúgy meg nem teljesen érthető a problémád, írd már körül jobban megfogalmazva. :)

Egyébként meg: hagyd a szerszámokat. Fogd meg a lovat, ha tudod, kösd ki, és akkor gyere elő a szerszámokkal. Amúgy meg miféle szerszámokra gondolsz? Mármint, sima járatáshoz szerintem tök felesleges mindenféle cicoma, nyereg, kikötőszár meg miegymás. Sőt, egyenesen elég egy kötőfék és arra futószár... Vagy talán valami díjlovak, versenylovak? Esetleg, ha van fedett lovarda, akkor még megértem.

Néha a lovaknak is kell egy kis pihenés.

2015. okt. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
En azt tanacsolnam, hogy jobban ismerkedj meg a mahyartanarral es tanitson meg fogalmazni.
2015. okt. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Van aki napi szinten minden délután (suli után) 5-6 sportlovat lovagol le.

Amúgy a ló nem esik kétségbe, ha nincs járatva (bár nem értem mit értesz járatás alatt, mert lehet lovaglás, kocsizás, futószárazás, vagy kézen séta).

Kell nekik a pihenés, sőt az eső sem zavarja őket, ha kint vannak legelőn és van beállójuk sokszor még a szakadó esőben is kint legelésznek.


Mellesleg nem a te lovaid, ha igény van rá, hogy ma is foglalkozz velük, akkor majd szólnak. Nem kell emiatt szarrá áznod.

2015. okt. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!