Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nehéz a kengyel nélküli vágta?

Nehéz a kengyel nélküli vágta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:) 7éve lovagolok rengeteg helyen voltam már, és most augusztusban volt egy komolyabb lovasbalesetem.(vágtáztunk terepen bakolt alattam és nekikent egy villany oszlopnak)Az a problémám ,hogy nem tudok támaszkodni a kengyelbe vágta közben, és edzőm azt mondta ,hogy legközelebb kengyel nélküli vágta lesz...Nagyon félek ,hogy le fogok esni és eltaposa ló.

Azt mondta edzőm ,hogy erről a lóról nem lehet leesni sajnos ezt a szöveget már ismerem.

Nagyon nehéz úgy vágtázni? Nagyon kell szorítani?

Valakinek első élménye kengyel nélküli vágtáról?

Köszönöm a válaszokat előre is!:)



2015. okt. 11. 11:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Nekem kengyel nélkül sokkal jobb!Ne félj jó lesz!
2015. okt. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Én mindig akaratlanul kiveszem a lábam a kengyelből vágta közben...Előszőr kicsit imbolyogtam de hamar belejöttem, nem nehéz :) Sok sikert! :)
2015. okt. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Nekem sokszor kicsúszik a lában a kengyelből. Eleinte billegtem, de aztán belejöttem. Emiatt még sosem estem le, pedig amúgy hajamos vagyok rá :) Szóval ne félj, menni fog :)
2015. okt. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Bocsánat, de a "nagyon" szorítás az tévút. Nem abba az irányba kéne menni, hanem abba, amit úgy lehetne elképzelni, hogy egyre nehezebb vagy, egyre lejjebb ér a lábad, egyre jobban tapadsz a lóhoz - nem is a lovon, hanem a lóban ülsz. Persze, ezt tanulni kéne, futószáron, de ez manapság nem divat.
2015. okt. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Miért nem kéred meg az edződet, hogy futószáron csináljátok a kengyel nélküli vágtát?

Nekem jó kis széles hátú lovam van, van mikor szőrén vagyok rajta, akkor még ki is könnyítek.

Igazából nem is a vágta nehéz, hanem amikor a ló visszaesik vagy felveszed ügetésbe, mert ugye változik az eddig kényelmes ütem, sokan ilyenkor esnek le, akiknek nem biztos az ülésük. Ezt lehet gyakorolni ügetés-vágta ügetés átmenetekkel, de ehhez egy olyan ló, kell, ami pöccre csinál mindent és nem kell szenvedni a vágtába emelésével.

2015. okt. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
12%

Engem haverom tanított lovagolni és addig nemis engedett ki a karámból méh szőrén (csak lantár, semmi más) nem ment a háromalap jármód. Azt mondta, ha kint bármi van, nem számíthatok semmire, főleg, hogy "majd holnap fojtatkuk". 4 hónap után terepekre jártunk. Azóta eltelt 23 év.

Szégyen 1: 7 év után nem vagy önálló.

Szégyen 2: csak tárgyi segítséggelmaradsz fent.

2015. okt. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%
Én 3 -4 éve lovagolok és nyereg nélkül szoktam vágtázni életemben csak 2x vágtátam nyereggel.. Amúgy meg nem..és Egészlábbaddal szorítsd! és ha kell titokban a sörényét is foghatod ;) csak ne szokj rá!
2015. okt. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!:)

6os válaszoló:

1. Mint ahogy már említettem, rengeteg helyen voltam, sosem volt egy állandó lovarda ahova kitudtam volna járni, az nagyon szép dolog ,hogy a "haverod" volt olyan kedves és segített és az is ,hogy 23 év után még mindig csinálod.

2. Nem ez volt a kérdésem.

2015. okt. 11. 15:53
 9/12 anonim ***** válasza:
23%
Talán minden lóra külön megtanultál lovagolni? -.-'
2015. okt. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha van voltige-hevederük, akkor először ülj fel úgy. Sokkal könnyebb úgy ráérezni a ló mozgására, hogy hol kell kapaszkodni, stb., ráadásul ezen olyan kapaszkodókvannak, amibe nagyon könnyen tudsz apaszkodni. Majd ha már el tudod idővel engedni mindkét kezed, akkor ülj át nyeregbe, kengyel nélkül. Nem lesz furcsa, hiszen voltizsnál sincs kengyel. Ha úgy is megy, akkor jöhet a kengyel.

És ne aggódj, ne szégyen futószárra visszaülni, az olimpikonok is rendszerint megteszik - és vélhetőleg nem azért, mert nem lenne más, amit gyakorolhatnak. Úgyhogy nyugodtan szánj rá időt, mert így lehet olyan ülésbiztonságot kialakítani, hogy tényleg ne lehessen leesni arról a lóról aztán.

2015. okt. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!